23°C

5
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.06
PM25: 2.77 (6,68%)
PM10: 3.00 (18,44%)
Temperatura: 23.40°C
Ciśnienie: 1010.53 hPa
Wilgotność: 50.01%

Dane z 02.05.2024 14:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

kolektory słoneczne

6 postów
MM Postów: 37
Przemek1
postów: 37
Sobota, 3 sierpnia 2013 19:26:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jaką firmę polecacie do montażu kolektorów?czy w ogóle jesteście zadowoleni z takiej technologii?jakie są mniej więcej koszty takiej inwestycji?czy może posiada ktoś kolektory podpięte do centralnego ogrzewania?
Mińsk Mazowiecki Postów: 666
janek.perkoz
Mińsk Mazowiecki, postów: 666
Piątek, 9 sierpnia 2013 00:33:24
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
chętnie bym se zamontował, czemu nie. Przecież energia słoneczna jest darmowa, ekologiczna i wydajna. Czy jest to refundowane? nie. Czy społeczeństwo jest uświadamiane, że istnieją darmowe źródła energii? nie.

na ile się ostatnio rozeznałem - bez ok 100tys.na początek, pozwoleń, przeróbek, męczenia się biurokratycznego itd nawet nie podchodź. Żyjemy w pod zaborem papierków, pozwoleń, utrudnień - wynikających przede wszystkim z niekompetencji (co jest wynikiem rozbudowy administracji, przez miłościwie panującą nam niedouczoną PO), niezrozumienia zapisów UE i zwykłego draństwa.

Mam znajomych w różnych krajach UE, różnie czasem bywam czy w Holandii czy w Niemczech czy Hiszpanii. Oni się dziwią ile jeszcze mamy problemów. I ile za to płacimy. Kocham Polskę, ale pod tą władzą już kompletnie mi obrzydła
Minsk Mazowiecki Postów: 127
Deksio
Minsk Mazowiecki, postów: 127
Środa, 14 sierpnia 2013 16:42:50
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na giełdzie w Słomczynie stoją producenci kolektorów, w ostatnia niedzielę bylismy i w alejkach z częściami można ich trafić. Myślę, że u zródła zasięgniesz wszystkich informacji. A korzystne warunki kredytowe na kolektory daję BGŻ.
Mińsk Maz. Postów: 11
wiki
Mińsk Maz., postów: 11
Niedziela, 18 sierpnia 2013 14:03:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kolektory są różne. Wiem że w Mińsku sprzedają ale takie że jest z nich ciepła woda przez cały okres wiosenno-letni. Moja znajoma kupiła z Siennicy i jest bardzo zadowolona. Teraz jak były te upały to aż jej się gotowała ta woda w pojemniku. Od kiedy kupiła te kolektory to ani razu nie grzała wody. To było gdzieś na przeciwko Żabki na Warszawskiej ale nie znam dokładnego adresu. Jakieś reklamy pewnie będą przy albo na sklepie.
Mińsk Mazowiecki Postów: 157
adamellus
Mińsk Mazowiecki, postów: 157
Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 12:34:24
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
O jakich kolektorach rozmawiamy? Jeśli mają one wytwarzać energię elektryczną, to zapewne koszt podany przez Janka się zgadza, ale jeśli mają tylko służyć grzaniu wody, to czteroosobowa rodzina powinna zamknąć się w 10.000 zł.
Mińsk Maz. Postów: 11
wiki
Mińsk Maz., postów: 11
Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 22:34:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja to pisze o tych na wodę a nie na energię. One kosztują ok. 1300 zł ale to pewnie jakoś uwarunkowane jeszcze jest. Ja też się nad nimi zastanawiam a tutaj podaję link jeszcze z informacjami co znalazłam http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Ciepla-woda-... .

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK