2°C

47
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 17.32
PM25: 28.21 (188,04%)
PM10: 33.34 (74,1%)
Temperatura: 2.15°C
Ciśnienie: 1007.94 hPa
Wilgotność: 90.25%

Dane z 26.04.2024 04:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Dane pedofilów i gwałcicieli pochodzących z Mińska

4919 postów
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 9 lutego 2022 05:31:05
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Benedykt XVI odpowiada na zarzuty o zaniedbania w sprawie pedofilii w Kościele. "Szczera prośba o przebaczenie"
Emerytowany papież Benedykt XVI wyraził ból z powodu nadużyć i błędów w związku z przypadkami pedofilii w miejscach, gdzie sprawował urzędy w Kościele katolickim. "Mogę tylko jeszcze raz wyrazić mój głęboki wstyd wobec wszystkich ofiar nadużyć seksualnych, mój wielki ból oraz moją szczerą prośbę o przebaczenie" — napisał w opublikowanym we wtorek liście.W raporcie na temat pedofilii w archidiecezji Monachium-Fryzynga, na której czele stał na przełomie lat 70. i 80 Benedykt XVI zarzucono mu, że dopuścił się zaniedbań w kilku przypadkach nadużyć popełnionych przez księży
"Do tego błędu niestety doszło, nie był on zamierzony i mam nadzieję, że jest wybaczalny" — napisał w swoim liście emerytowany papież
"Głęboko uderzyło mnie, że to przeoczenie zostało wykorzystane, by podważyć moją prawdomówność czy wręcz przedstawić mnie jako kłamcę" — dodał Benedykt XVI
"Spoczywała na mnie wielka odpowiedzialność w Kościele katolickim. Tym większy jest mój ból z powodu nadużyć i błędów, do jakich doszło w czasie mojej kadencji w odnośnych miejscach" — napisał emerytowany papież
Benedykt XVI podkreślił: "Wkrótce stanę w obliczu ostatniego sędziego w moim życiu"
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Czwartek, 10 lutego 2022 19:34:33
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy zakonnik molestował dzieci w podziemiach kościoła? (UWAGA! TVN)
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Czwartek, 10 lutego 2022 19:42:16
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sąd wyznaczył już datę pierwszej rozprawy. Bracia Pankowiakowie pozwali diecezję kaliską na milion złotych https://pleszew.naszemiasto.pl/pleszew-jakub-i-bartlomiej-pan...
gdzieś indziej Postów: 11583
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11583
Czwartek, 10 lutego 2022 21:22:37
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy media odszczekują swoje kłamstwa dotyczące kapłanów oskarżonych niesłusznie o pedofilię? Pytanie oczywiście retoryczne.

Decyzja sądu w sprawie Marka Lisińskiego - niegdyś twarzy walki na rzecz pokrzywdzonych w Kościele w Polsce - wywołała poruszenie nawet w polskim Sejmie. - Uwierzyłyśmy Lisińskiemu, ale papież też mu uwierzył. Nie mamy za co przepraszać - mówią Interii Joanna Scheuring-Wielgus i Agata Diduszko-Zyglewska.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kos...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Czwartek, 10 lutego 2022 22:43:09
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Polscy księża krzywdzą polskie dzieci. Organy państwa muszą prosić Watykan o zgodę na dostęp do akt. A Watykan zabrania wydawania akt dotyczących postępowań kościelnych.Wygląda na to, że państwo PiS nie działa w interesie obywateli, ale w interesie Watykanu https://www.newsweek.pl/opinie/pedofilia-w-kosciele-i-...
gdzieś indziej Postów: 11583
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11583
Czwartek, 10 lutego 2022 23:43:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Normalni ludzie zapadliby się pod ziemię. A ci dalej rozpowszechniają swoje rewelacje ze znakami zapytania.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Sobota, 12 lutego 2022 12:45:45
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Watykan utrudnia proces sądowy biskupa Zanchetty z Argentyny, oskarżonego o molestowanie kleryków. Proces miał się rozpocząć jesienią 2021, ale Watykan do tej pory nie przysłał dokumentów, o które prosił prokurator. Sąd zdecydował, że nie będzie dłużej czekać. Rozprawa – 21 lutego.
Niedawno polscy biskupi otrzymali poufną watykańską instrukcję, która zakazuje im wydawania kościelnych dokumentów świeckim organom śledczym i przyznaje tę prerogatywę wyłącznie Watykanowi. Sprawa Zanchetty pokazuje, jak wygląda udostępnianie dokumentów przez Watykan. Dowodzi, że priorytety Kościoła – ochrona swoich ludzi i wizerunku instytucji – pozostają niezmienne.
https://cruxnow.com/church-in-the-americas/2022/02...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 16 lutego 2022 05:21:03
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W kolejnym reportażu z cyklu "Bielmo" rozmówcy Marcina Gutowskiego stawiają kościelnym hierarchom i papieżom mocne oskarżenia o bezczynność w wyjaśnianiu afer pedofilskich. Kup dostęp do TVN24 GO i obejrzyj materiał już teraz. https://tvn24.pl/go/programy,7/czarno-na-bialym...
Równo 20 lat temu dziennikarze dziennika "The Boston Globe" ujawnili największą aferę w historii amerykańskiego Kościoła katolickiego. W serii artykułów opisali trwający dziesiątki lat proceder ukrywania i tuszowania przestępstw seksualnych - także wobec nieletnich - popełnianych przez księży. Publikacje dziennikarzy śledczych z zespołu "Spotlight" na zawsze zmieniły Kościół w Stanach Zjednoczonych, a ofiarom przestępstw wypłacono ogromne odszkodowania.



Ale sygnały o tym, że wielu wśród księży to seksualni przestępcy, płynęły - także do samego Kościoła - znacznie wcześniej. W latach 60. o seksualnych nadużyciach wśród duchownych swoich przełożonych i Watykan informował ksiądz Gerald Fitzgerald. W połowie lat 80. ukazały się artykuły amerykańskiego dziennikarza Jasona Berry'ego na temat wykorzystywania seksualnego w amerykańskim Kościele. Rozmówcy reportera "Czarno na białym" Marcina Gutowskiego stawiają kościelnym hierarchom i papieżom - z Janem Pawłem II włącznie - mocne oskarżenia o bezczynność w wyjaśnianiu afer pedofilskich. Dziś - w kolejnym materiale z cyklu "Bielmo" - przede wszystkim ofiarom i tym, którzy badali te przypadki, dajemy głos. Już wkrótce w następnym reportażu Marcin Gutowski z tymi oskarżeniami i narastającymi pytaniami kolejny raz skonfrontuje przedstawicieli Kościoła.
Postów: 2309
Zatorszczyk
postów: 2309
Środa, 16 lutego 2022 06:48:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I jakie wnioski, potrafisz myśleć czy tylko wklejać?
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 16 lutego 2022 07:26:55
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A kto pyta?nas jakieś wnioski?
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 16 lutego 2022 14:35:47
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sprawa księdza pedofila. Krakowska kuria nie udostępniła sądowi dokumentów
Kuria metropolitalna w Krakowie nie przesłała akt, o które prosił Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej. Chodzi o kanoniczne postępowanie, które abp Marek Jędraszewski prowadził w sprawie zaniedbań bp. Tadeusza Rakoczego, a dotyczyło księdza pedofila Jana Wodniaka – ustalił Onet.Sąd w Bielsku-Białej zwrócił się do archidiecezji krakowskiej, ponieważ to właśnie abp Marek Jędraszewski z polecenia Stolicy Apostolskiej prowadził wstępny etap dochodzenia w tej sprawie
W wyniku przeprowadzonego kościelnego postępowania w maju ub.r. bp Rakoczy został uznany za winnego zarzucanych mu zaniedbań i ukarany m.in. zakazem uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach
– Na dziś takie akta nie są dołączone do tej sprawy. Czy i kiedy będzie ewentualnie przeprowadzony dowód z tych akt, sąd będzie decydował w dalszym toku postępowania – mówi nam rzecznik prasowy sądu w Bielsku
W aktach, o które wystąpił sąd, znajdują się najprawdopodobniej teczki personalne księdza pedofila, przesłuchania świadków oraz oskarżonego o tuszowanie pedofilii biskupa Rakoczego https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/poze...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Sobota, 26 marca 2022 12:29:55
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Joanna Scheuring-Wielgus - polityk

Posłowie PiS chcą, na wniosek Komendata Głównego Policji, a ten na wniosek Prokuratora Generalnego, uchylić mi immunitet. Chcą, żebym stanęła przed sądem za wstawienie się za dziećmi gwałconymi i wykorzystywanymi seksualnie przez księży.
Przypomnijmy 26.08.2018 w ramach akcji „Baby shoes remember” do bramy toruńskiej katedry przypięłam dziecięce buciki - to symboliczne działanie w obronie gwałconych dzieci przez księży. Prokurator, Komendant Główny Policji i kościół dopatrzyli się w tym przestępstwa. Nie widzą przestępstw w krzywdzeniu dzieci, nie widzą przestępstw w systemowym ukrywaniu pedofilów w sutannach, nie widzą w przestępstw w ukrywaniu dokumentów i odmowie współpracy kościoła z ogranami ścigania i Państwową Komisją ds. Pedofilii. A widzą przestępstwo w parze bucików na bramie kościoła. Bucików, które są symbolem wszystkich ofiar seksualnych drapieżców. Bucików, które mają zwracać uwagę na to, że ofiarom należy się zadośćuczynienie, a oprawcom surowa kara.
Nie przestraszycie mnie. Z immuntetetm czy bez będę głośno mówić: miejsce pedofilów jest w więzieniu. Będę też głośno mówić, że kościoł robi wszystko, by chronić swoich.
Zawsze będę po stronie ofiar i doprowadzę do rozliczenia oprawców w pierwszym możliwym momencie!
Komisja dzisiaj nie zdecydowała jak postąpić, będzie reasumpcja głosowania, bo w pierwszym głosowaniu było na moją korzyść. Kolejne głosowanie chyba za tydzień.
A Jeśli będzie trzeba, pójdę do sądu w charakterze oskarżonej. Oskarżonej o to, że byłam po właściwej stronie. Byłam, jestem i będę z krzywdzonymi, a nie z krzywdzącymi.
Post edytowany
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Sobota, 26 marca 2022 12:38:22
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pani POseł jest osobą publiczną, działa publicznie, więc i odpowiadać musi za swoją działalność. Trudno to POjąć?
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Czwartek, 14 kwietnia 2022 20:53:52
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ŻADEN ale to ŻADEN rząd nie zrobi z tym porządku, bo głupia, wierząca część społeczeństwa do tego nie dopuści
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Czwartek, 12 maja 2022 10:41:41
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ksiądz katecheta i komendant hufca ZHP aresztowany w sprawie podejrzeń o pedofilię
Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce do aresztu trafił ksiądz z Zambrowa, a jednocześnie komendant hufca ZHP w tym podlaskim mieście. Jest on podejrzany o molestowanie chłopca poniżej 15 r. ż. Prokuratura wszczęła śledztwo w sierpniu 2021 r. na wniosek zawiadomienia delegata jednego z biskupów. Ksiądz Łukasz R. został wydalony z harcerstwa. https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/ksiad...
gdzieś indziej Postów: 11583
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11583
Czwartek, 12 maja 2022 19:31:10
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sami roznoszą informacje o pedofilach wśród homoseksualistów a potem krzyczą że to kłamstwo.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Czwartek, 12 maja 2022 20:39:24
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
`kolega ci o tym powiedział czy słyszałeś osobiście?
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Piątek, 20 maja 2022 21:55:40
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ruszył proces księdza Grzegorza B. i byłego księdza Łukasza D. Według prokuratury, obaj wykorzystywali seksualnie tę samą 14-latkę. Mieli dopuścić się tych przestępstw w Jeleniej Górze w latach 2012-13. Nie działali wspólnie, byli z różnych parafii.
Grzegorz B. jest oskarżony o dwa przestępstwa: doprowadzenie nastolatki do innych czynności seksualnych i usiłowanie osiągnięcia tego samego przemocą. Łukasz D. przez cztery miesiące miał wielokrotnie doprowadzać dziewczynkę do innych czynności seksualnych. Obaj oskarżeni odpowiadają z wolnej stopy.
Legnicka kuria, choć od 2020 roku znała zarzuty wobec księdza Grzegorza B., nie nałożyła na niego ograniczeń. W czerwcu 2021 roku ksiądz był na wycieczce z uczniami VIII klasy.
https://www.fakt.pl/.../jelenia-gora-ruszyl.../vzy...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Poniedziałek, 23 maja 2022 16:32:54
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kaliski sąd ogłosił wyrok w procesie o zadośćuczynienie za molestowanie przez księdza Arkadiusza H. Duchownego pozwał jeden z chłopców, których historię przedstawiono w filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Sąd zdecydował, że Bartłomiej Pankowiak ma otrzymać 300 tysięcy złotych zadośćuczynienia. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28488533,o...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 24 maja 2022 16:31:40
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Bo temat pedofilii taki śmieszny, żenada Pani marszałek…
Post edytowany 3 razy

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK