10°C

29
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 11.21
PM25: 17.34 (42%)
PM10: 18.90 (115,57%)
Temperatura: 10.21°C
Ciśnienie: 1014.05 hPa
Wilgotność: 77.50%

Dane z 27.04.2024 09:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Relacje polsko-ukraińskie czyli Lachy i Chachoły

4702 postów
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Niedziela, 23 października 2016 23:00:57
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jasne jeśli cytuje się kresy.ru
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Niedziela, 23 października 2016 23:28:26
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jak również sejm.gov.pl - ale ukraińskiego nie znam, więc tekstów nie porównam, dlatego właśnie wstawiłem pytanie...
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Poniedziałek, 24 października 2016 00:32:53
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Proste pytanie do kumaka:

Jak oceniasz ludobójstwo ukraińców podczas Rzezi? Na jakiej podstawie rehabilitujesz takie postawy?

I drugie zadanie - skoro tak bardzo bronisz historii (faszystowskiej i bestialskiej) ukraińców, to wybroń jeszcze nazistów i rzeź Ormian przez Turków.

Tylko bydlę i ignorant porównuje ofiary AK i Wyklętych z ofiarami masowego, zorganizowanego ludobójstwa - zwłaszcza na ludności cywilnej. Jak można wspierać fanatyzm i chore zachowania innych nacji jednocześnie plując na polską prawicę. W imię tolerancji i zrozumienia? Dlaczego to Polacy mają "dostawać raka" w ramach zrozumienia " tolerancyjnie zdrowo jebniętych" racji?
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Poniedziałek, 24 października 2016 07:34:42
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
po co pytasz jeśli już sam sobie odpowiedziałeś? bydlaku ignorancie
siennica Postów: 1169
tytuss
siennica, postów: 1169
Poniedziałek, 24 października 2016 08:08:28
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
patrzcie, no, no... kędzierakowska ropucha podobno nie ubliża innym....
po co w ogóle z tą kreaturą dyskutujecie..... jest to coś z móżdzkiem żaby i przez pomyłke zostało uformowane na podobieństwo homosapiens...
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Poniedziałek, 24 października 2016 10:11:11
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jestem Polakiem z urodzenia i wychowałem się w Polsce i dobrze wiem że Polakom swoje gowno nie śmierdzi.Wbijcie sobie raz na zawsze że mordy były po obu stronach konfliktu i tu nie ma wytłumaczenia pitolenia że odwet ze obrona swoich.Te ukraińskie

rodziny ,dzieci i kobiety nie mordowaly polskich rodzin i były zamordowane z zemsty ,przemyślanej i zaplanowanej.to nie była potrzeba walki czy obrony.AK szła tylko po to żeby zabić a zabili mniej niż zginęło Polaków tylko z jedego powodu- nie udało im się więcej zabić.W y doskonale wiecie o tym że ofiary były po obu stronach ale swoje jak pisałem wam nie śmierdzi bo wasz patriotyzm pozwala wam na wytłumaczenie tamtych Zbrodni.Tytusie oddaj wreszcie te ziemie co zabraliscie po parcelacji.
Post edytowany 2 razy
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Poniedziałek, 24 października 2016 11:25:42
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A ten znowu swoje…upa = AK, żadnego ludobójstwa nie było, doszło do „symetrycznego konfliktu” i „wojny polsko-ukraińskiej”. Jeden wiatrowych starczy - nie idź tą drogą…

Nie zaprzeczysz, że na tamtych terenach miała miejsce zbrodnia przeciw ludzkości – ludobójstwo i że odpowiedzialne za to są oun i upa! Mieli jasny plan, czystą intencję mordowania z powodów narodowościowych i zamiar zwalenia winy na bunt ludowy. Typowa czystka etniczna jak u ich esesmańskich pryncypałów, tyle że stopień ich zezwierzęcenia przekroczył wszelkie ludzkie pojęcie.

Chcesz równać AK z takimi zwyrodnialcami to pokaż rozkazy dowództwa każące wyrżnąć wszystkich nie-Polaków. A jak ich nie znajdziesz, to nie porównuj jednostkowych akcji (często w afekcie) do zaplanowanej zbrodni – bo jak bardzo byś tego nie chciał, to nie jest to samo!

I nie wyzywaj innych dyskutujących!
mińsk maz Postów: 1139
skiper
mińsk maz, postów: 1139
Poniedziałek, 24 października 2016 12:40:39
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie wiem jak wy, ale ja mam wrażenie, że kumak to agent Putina.
Ewidentnie przeszkadza w polsko - ukraińskim pojednaniu. Stara się odwlec to co nieuniknione. Ukraińcy prędzej czy później będą zmuszeni uznać ludobójstwo.
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Poniedziałek, 24 października 2016 13:53:11
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a ja nigdzie nie napisałem o jakieś symetrii bo ona w zbrodni nie istnieje.Celem UPA BYŁO WYZWOLENIE ICH KRAJU OD OKUPACJI NIEMIECKIEJ POLSKIEJ I ROSYJSKIEJ... PODOBNIE MIAŁO SIĘ co do AK.
DALU- MIE WYZYWAM A TYLKO ODDAJE CO OD NIEGO DOSTALEM
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Poniedziałek, 24 października 2016 14:38:12
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Primo - należy pamiętać, że cel nie uświęca środków. AK wyzwolenia naszego kraju spod okupacji nie realizowała przez ludobójstwo w przeciwieństwie do upa, która właśnie ludobójstwo zaplanowała i skrupulatnie zrealizowała. I to jest zasadnicza różnica!

Secundo – ataki na garnizony wojskowe, polityków, konfidentów czy administrację można zrozumieć i podciągnąć pod walkę wyzwoleńczą. Ale co niby do walki o wyzwolenie kraju mają mordy na cywilach? W jaki sposób wolną Ukrainę przybliżały widły w brzuchu ciężarnej, dziecko wrzucone do płonącego domu lub ludzie obdarci ze skóry? Po jaką cholerę im to było i po co takie metody? Co dzięki temu chcieli osiągnąć – wytłumacz proszę, bo ja związku przyczynowo - skutkowego między ludobójstwem a wolnością za nic nie mogę dostrzec?

Tertio – teza której bronisz wygląda dokładnie tak jakby Niemcy próbowali udowadniać, że w trakcie holokaustu Żydzi wzniecili powstanie i też do nich strzelali, więc nie jest to ludobójstwo tylko „konflikt niemiecko-żydowski” (bo przecież motywy ani liczba zabitych nie mają znaczenia) – nie dziw się, że ludzie na coś takiego reagują alergicznie, bo to przekracza granice absurdu.

Co do wyzywania - wpis Anioła był w formie bezosobowej a Twój jest już spersonalizowany – przynajmniej w moim odczuciu to właśnie jest przekroczenie granicy. Ale to jak zwykle wyłącznie moja opinia, z która jak zwykle nie musisz się zgadzać.

-------

Skiperze – w znacznej mierze się z Tobą zgadzam. Skutek tez głoszonych przez Kumaka jest taki, że dyskutanci tylko coraz bardziej się antagonizują. Choć moim zdaniem ten skutek jest całkowicie niezamierzony… i Kumak raczej nie jest na moskiewskiej liście płac – choć oczywiście niczego w 100% wykluczyć nie można – w końcu podobno ruscy są wszędzie a ich głównym celem jest skłócenie nas z Ukraińcami - więc w zasadzie pasowałoby jak ulał;)
mińsk maz Postów: 1139
skiper
mińsk maz, postów: 1139
Poniedziałek, 24 października 2016 14:55:46
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Może masz rację, choć w takim przypadku bardziej pasowałoby leninowskie określenie "poleznyj idiot"
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Wtorek, 25 października 2016 00:39:54
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dalu- AK nie wyzwoliła NASZEGO KRAJU TYLKO WALCZYŁA Z OKUPANTEM... IDENTYCZNIE JAK UPA- przecież nigdy nie byłyście na Ukrainie i dla was Upa to Wołyń Lubelszczyzna a innej historii nie znacie.
SS NIGDY NIE DOWODZIŁ UPA. W niej faktycznie było sporo uciekinierów z ukraińskiej policji oraz niemieckiej armii- nie można o dezerterach mówić że podlegali pod SS.( tu faktycznie piowielasz ruską propagandę)w KOŃCOWEJ FAZIE WOJNY I ZARAZ PO WOJNIE byli w szeregach też NIEMCY którzy nie chcieli się poddać Rosjanom a ich oddziały przestały istnieć. PRZYPOMINAM ŻE Niemcy już na samym początku aresztowali BANDERĘ I ON DO KOŃCA WOJNY NIE POSZEDŁ NA WSPÓŁPRACĘ I PRZESIEDZIAŁ W OBOZIE Z JEGO 2 BRACI TAM ZGIŃELO
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Wtorek, 25 października 2016 06:56:10
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zanim doszło do wołyńskiej tragedii http://www.cerkiew1938.pl/slipcze.html- polecam zapoznać się jak wielka była skala zjawiska stronkę dedykuję koledze DAL żeby zobaczył jak przebiegała zaplanowana wcześniej i koordynowana przez polskie państwo akcja niszczenia najważniejszych miejsc kultu miejscowej niepolskiej ludnosci.A swoim kolegom forumowym o zabarwieniu katolickim poproszę o puszczenie wodzy fantazji co byście zrobili okupantowi gdyby wam przez rok zniszczył wasze świątynie.PRZY OKAZJI niszczenia były bunty ludności i do tych ludzi strzelali polscy żołnierze- w ten sposób powstali ukraińscy "zwyrole" zainspirowani działalność :cywilizowanej Polski 1938 rok to była kulminacja paroletniej działalności naszej ojczyzny. O tym film Wołyń milczy a i na Wołyniu były takie akcjie. KONIA Z RZĘDEM temu który uczył się o tym na polskiej lekcji historii.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Wtorek, 25 października 2016 07:04:38
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
DALU NAUCZ SE CZYTAĆ MIĘDZY WIERSZAMI"Tylko bydlę i ignorant porównuje ofiary AK i Wyklętych z ofiarami masowego, zorganizowanego ludobójstwa -."
oczywiście że tylko ja tak porównuję gdyż teza o tym że palenie i rozstrzeliwanie ukraińskich wiosek przez AK TO DZIAŁALNOŚĆ HUMANITARNA. Oczywiste jest że skala jest mniejsza niż zbrodni ukraińskich ale powodem jest tylko brak takich możliwości technicznych oraz środków- wynikało to z ponad 4 krotnej przewagi w ludności na korzyść Ukraińców.
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Wtorek, 25 października 2016 08:54:49
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
1. AK wcale nie walczyła tak jak upa!!! Nie zaplanowała i nie zrealizowała ludobójstwa!! Na taką tezę nie masz żadnych dowodów poza własnym chciejstwem ubabrania w upowskim gównie wszystkich dookoła, żeby śmierdziało tak samo. Tylko po to, żeby z ludobójców robić „bohaterów”.

2. SS nigdy nie dowodziła upa – oczywiście też nigdy nie współpracowali. Huta Pieniacka jest najlepszym poparciem Twojej tezy …

3. Straszny obóz koncentracyjny dla bandery – z wizytami rodziny i cotygodniowymi paczkami + wątpliwości kiedy faktycznie tam trafił… (przynajmniej wg wiki, której nikt nie skorygował w tym zakresie)

4. Filmu nie widziałeś, ale krytykujesz? Brawo za podejście… Tak się składa, że temat palenia cerkwi przed wojną i siłowego „nawracania” na katolicyzm jest w filmie pokazany, tak samo jak „nawrócony” ksiądz, który bynajmniej nie jest postacią pozytywną… I po obejrzeniu filmu każdy musi mieć pojęcie, że Polacy nie byli święci. Ale nie jest to absolutnie żadne usprawiedliwienie – czy to kobiety i dzieci paliły te cerkwie?? Na kim oni się mścili i w jaki sposób?

5. Nie muszę czytać między wierszami bo wszystko jest jasno napisane. Używając Twojej ulubionej terminologii katolickiej Garbaty potępił grzech (niegodny uczynek), a Ty grzesznika (personalnie). I wierz mi lub nie, ale to akurat jest różnica. A to, że ten grzech bierzesz personalnie do siebie to akurat jest Twój problem. Żeby nie było, porównywanie AK do zwyroli z upa traktuję tak samo jak on. Ja tylko innych słów używam.

6. Dla nas upa to tylko Wołyń i Lubelszczyzna - OK, a nasi sąsiedzi zrobili jakiś podział upa na tych, którzy walczyli o wolną Ukrainę i tych którzy mordowali kobiety i dzieci? Skazali choć jednego ludobójcę? Jeśli do jednego wora ładują Tarasa Bulbę i Kłyma Sawura to nie dziw się, że gówno przylepia się do całej upa – i to dzięki samym Ukraińcom.
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Wtorek, 25 października 2016 10:12:32
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Taras Bulba to historia stworzona na potrzeby rosyjskiej propagandy żeby poróżnić Polaków i Ukraińców. Nie jest żadną tajemnicą że bunty kozackie były inspirowane przez pro-ruskich popów którzy widzieli ingerencję Watykanu w ich interesy na Wschodzie. Film jest OPARTY NA HISTORII ale są tam elementy propagandy- umierający kozak całujący przed śmiercią ruską ziemie i wiele innych.
To GÓWNO widziane jest wyłacznie po naszej stronie i tak jak pisałem- nasze gówno nam nie śmierdzi..wspomniałeś o Hucie
Schutzmannschaft-Sowieci poszczuli Niemców na ukraińskich policjantów, w ich miejsce przyszli Polacy. Spirala mordów się nakręciła. Rosyjscy agenci działali według precyzyjnie ułożonego planu... TO TEŻ BYŁO ISTOTNE DO ROZGRZEWANIA KONFLIKTU http://wyborcza.pl/m,13agazyn/1,124059531059,Jak_...
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Wtorek, 25 października 2016 10:14:29
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
CAŁKOWICIE POPIERAM- ANALIZA: Główne błędy polskiej polityki zagranicznej wobec Ukrainy http://pulaski.pl/analiza-glowne-bledy-polskiej-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Wtorek, 25 października 2016 13:02:40
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak dla mnie ta analiza to pomieszanie oczywistych faktów i głupot.

Oczywiste jest, że nie mamy żadnej wizji swoich relacji z Ukrainą w dłuższym czasie. I bezsprzecznie polityka zagraniczna jest używana do wewnętrznych rozgrywek politycznych, co nie powinno mieć miejsca. W miejsce Ukrainy możesz sobie podstawić dowolny kraj i tezy będą dalej prawdziwe…

Ale dalej to już popłynęli. Środowiska kresowe to wyłącznie sterowani z Moskwy nacjonaliści i agenci, nie ufający nowej Ukrainie. Do polityki trzeba koniecznie dopuścić zewnętrznych ekspertów (czytaj autorów tej analizy) i na wszystko trzeba wrzucić kupę kasy (którą to oni powinni wydawać na swoje pomysły) – przynajmniej nie ma wątpliwości co do intencji autorów analizy – zapomnieli tylko wspomnieć skąd tą kasę brać...

No i clu sprawy – piszą co mamy robić , ale zero analizy sytuacji u naszego sąsiada i ich oczekiwań. Nie wiadomo czego oni chcą i co de facto możemy tam zrobić. Nie wspominają tez ani słowem, że cały czas robimy za darmowego ukraińskiego adwokata w Unii i nie wiadomo, czy tą linię powinniśmy kontynuować bezwarunkowo popierając wszystkie ich pomysły czy jednak powinniśmy bardziej zabezpieczyć swój interes…
---
Ps zestawiony był Taras Borowiec (Taras Bulba), który odmówił mordów na Polesiu z Dmytro Kliaczkiwskim (Kłymem Sawurem), który te mordy na Wołyniu inicjował - nie wiem co do tego mają bunty kozackie?
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Wtorek, 25 października 2016 15:03:04
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jest nawet strona o takiej naszej wzajemnej współpracy https://www.facebook.com/uinp.gov.ua/?fref=nf&pnref... można zobaczyć czym się icH IPN ZAJMUJE
Żabodukt Postów: 78394
kumak
Żabodukt, postów: 78394
Wtorek, 25 października 2016 15:04:17
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://tsn.ua/blogi/themes/books/knizhka-ne-... Jak Ooni widzą historię

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK