20°C

4
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.00
PM25: 2.56 (17,08%)
PM10: 2.77 (6,16%)
Temperatura: 20.16°C
Ciśnienie: 1012.90 hPa
Wilgotność: 55.76%

Dane z 18.05.2024 12:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Relacje polsko-ukraińskie czyli Lachy i Chachoły

4702 postów
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Wtorek, 2 sierpnia 2016 13:18:39
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
OŚWIEĆ MNIE PROSZĘ JAKI TO POMNIK faszysty stoi na Ukrainie?Odnośnie tamtego filmu to już pisałem że pozbierano szczątki żołnierzy i był uroczysty pogrzeb jak przystało na chrześcijan- z księdzem i popem- ponoć przed bogiem wszyscy równi.Oczywiście że zrobiono agerę... poczekaj jak będzie w Siennicy rekonstrukcja też porobię fotki i opublikuje pod tytułem- w Siennicy faszyści.
Jeśli chodzi o faszystów to oni są wszędzie ale w małych ilościach-zobacz fotki w temacie o powstaniu.W Petersburgu NAWET CO ROKU JEST ZLOT
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Wtorek, 2 sierpnia 2016 14:07:52
+4
+4 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie no, oczywiście faszyzm zakazany prawnie i ani jednego faszysty nie ma. Oprócz samego cmentarza wojennego żadnego „panteonu chwały” i monumentu ku „czci ss” – też tam nikt nie postawił. Obecne pułki ochotnicze też nie korzystają z nazistowskich symboli – widać ktoś im to w photoshopie dorabia.
Pogrzeb zawsze jest ok., to chrześcijański obowiązek. Ale już robienie z tego uroczystości ok. nie jest. Formacja jest uznana za zbrodniczą, więc żadne honory im się nie należą. Jak do tego robią sobie szopki w esesmańskich mundurkach i oddają "honory" to sami są sobie winni - ruscy tylko na tym korzystają. Żadnych odczytów, manifestacji, pochodów i koncertów w rocznice utworzenia dywizji ss też tam nie było – popatrz jaka sprawna ta ruska propaganda, żeby aż tyle udało im się sfabrykować.
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Wtorek, 2 sierpnia 2016 14:44:01
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Był o już rok temu coś ze Lwowa jak to pozdrawiali faszystów- oczywiście rosyjska tv pokazała fragment listu-jak znajdę to odwietrzę.
Masz rację że czasem jakieś ekscesy są a umiejętna propaganda to podsyca(jak fotki pokazane przeze mnie z okazji wybuchu Postania) Problem zaczyna się kiedy jest złudzenie że wszyscy tacy-Oglądałem mnóstwo reportaży ze Lwowa kiedy przyjeżdżający Rosjanin BYŁ ZDUMIONY ŻE CHODZĄC TYDZIEŃ PO MIEŚCIE NIE SPOTKAŁ ŻADNEGO FASZYSTY CZY BANDEROWCA
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Wtorek, 2 sierpnia 2016 15:21:14
+5
+5 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Rzecz w tym, że po tamtej stronie granicy nikt tych „sporadycznych ekscesów” nie potępia. Oddają hołd esesmanom i wszystko jest w porządku. Władze na to nie reagują, ba, czasem nawet biorą w tym udział / wydają zgody. A jeżeli już zdarzy się głos w dyskusji, że tak się robić nie powinno (bo i na takie trafiłem), to nie chodzi o to, że w ss służyli zbrodniarze, tylko o to, że zaraz ruska propaganda wykorzysta to przeciwko nim (czytaj „synku nie kop tego starszego pana bo się zgrzejesz”). I to samo odnosi się do bandery i upa. Władze oficjalnie uznają ich za „bohaterów” i lecą uroczystości, ulice, pomniki – i nikt nie wspomina nawet jakich zbrodni się dopuścili tak na Polakach jak i na Ukraińcach. No i co w tym przypadku zmienia fakt, że na ulicy przez tydzień nie spotkasz tam żadnego banderowca?
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Wtorek, 2 sierpnia 2016 15:52:05
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Bardzo jestem ciekaw skąd czerpiesz taka wiedzę- za plecami w domu u mnie leci non stop kanał 112- ani razu dziś nie było o Banderze i faszystach,,, a na ruskich kanałach każdy program info zaczyna se od tego.
Pisałem już o tym nie raz i Bandera i Upa NA Ukrainie NIE SĄ postrzegane jako faszyzm- czy mam zaklinować jeszcze raz biografię Bandery?
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Wtorek, 2 sierpnia 2016 18:38:55
+5
+5 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Naprawdę? Dziś (az do 15.52) na jednym z ukraińskich kanałów tv nie wychwalano bandery i faszystów – no to niewiarygodne, wielki sukces, pojednanie prawie pewne;) A na poważnie, to gdzie pisałem że wychwalają ich non-stop? Wiedzę czerpie z polskich mediów głównego nurtu (no i z wykopu oczywiście ;p) Czy nie jest prawdą że Bandera został „bohaterem ukrainy”, nie jest prawdą, że w dniu wizyty Komorowskiego całe upa uznano za bohaterów i zabroniono ich krytykować? Nie jest prawdą, że kilka dni przed „przeprosinami” Poroszenki przerobili ulice w kijowie na bandery? A może ukraiński IPN ściga jakichś "bojowników" odpowiedzialnych za ludobójstwo? Co z tego, że na ulicy nie spotkasz banderowca, jeśli sama ulica nosi jego imie?
Biografii Bandery przytaczać nie musisz, Independent przecież niedawno wklejał ;)
No i fakt – wiele razy pisałeś, że na Ukrainie upa i bandera nie są uważani za faszyzm. Powiem więcej – nie są też uważani za ludobójców – czy coś to zmienia?
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Wtorek, 2 sierpnia 2016 18:56:20
-7
0 -7
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
independent to już różne rzeczy wklejał a wkleił artykuł że sputnika-ru- oczeń wiarygodna bajka
Miańsk Postów: 3104
independent
Miańsk, postów: 3104
Wtorek, 2 sierpnia 2016 19:22:28
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
spedalony upadlińcu, wchodzę w tej chwili w ten wątek i oczom nie wierzę, że piszesz o mnie, beze mnie. Wnioskuję, że szczera prawda o cwelu banderze którą napisałem, strasznie cię poraziła i ubodła. Jeśli uważasz, że to nieprawda, napisz wersję upadlińską, ale dodaj jego dwa procesy, warszawski i lwowski. Oryginały są w necie, a ty lubisz wrzucać tu dużo i co popadnie, więc nie powinno być problemu. Dodaj jeszcze tego zbrodniarza wygląd, szczególnie wzrost.
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Wtorek, 2 sierpnia 2016 21:46:33
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kup sobie okulary albo poproś kogoś młodszego -to jeden z artykułów jakiego przetłumaczony tekst dałeś. http://www.srnrem.info/2015/04/21/sodomit-stepan-band... jak twój tekst może być wiarygodny jeśli mówią o homoseksualizmie i pokazują fotkę tego gościa RINHARD GELEER Się nazywa... pod spodem chyba jego biografia bo Bandera to nie jest i mogę za to dać skrzynkę wódki że to RINHARD GELEER
skopiuj sobie "Сотрудник германской разведки, абвера, Степан Бандера " a przekonasz się kto w necie rozpowszechnia cytowane przez ciebie ośla łąko bzdury
a potem wyszukaj RINHARD GELEER i zobaczysz fotkę swojego homobanderę

Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Wtorek, 2 sierpnia 2016 22:06:52
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dal- tak wygląda "schowanka" UPA gdzie w tamtym roku znaleziono sporo dokumentów. http://ru.tsn.ua/ukrayina/na-prikarpate-nashli-... bańkę znaleziono i dzisiaj i musiały być to cenne materiały bo ktoś je chciał odsprzedać za sporą kasę za granice(jak będzie film dostępny pokażę)
Miańsk Postów: 3104
independent
Miańsk, postów: 3104
Wtorek, 2 sierpnia 2016 22:33:16
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dziwolągu z Kędziraku, okularów nie potrzebuję, bo wzrok mój jeszcze sokoli.
Czekam na twoją wersję biografii zbrodniarza bandery i opisy procesów tego bandyty w Warszawie i Lwowie.
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Wtorek, 2 sierpnia 2016 23:27:27
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
mojej wersji biografii bandery nie ma bo on mi zwisa i powiewa- przeczytaj w wiki
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Wtorek, 2 sierpnia 2016 23:41:39
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@kumak no nie tak zwisa i powiewa, skoro wygląda na to, że "bronisz go".
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Środa, 3 sierpnia 2016 00:12:26
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
NIE bronię a tłumaczę jak go widzą nasi wschodni sąsiedzi.Nie pierwszy to w świecie"Rewolucjinista" takich było i przez nim mnóstwo i po nim i będą następni jeśli będzie ucisk i prześladowania... kiedy wreszcie zrozumiecie że Państwo Polskie swoimi działaniami hodowało swoich wrogów
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Środa, 3 sierpnia 2016 00:21:28
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nigdy! Ponieważ jako patrioci nie podlegamy obcej propagandzie, ponieważ znamy historię i wiemy, które mocarstwa przyczyniły się do obecnego stanu rzeczy.
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Środa, 3 sierpnia 2016 00:33:41
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
patriotyzm w tym wydaniu to szowinizm,ponieważ w Tamtej Polsce WSZYSTKIE NARODOWOŚCI TO OBYWATELE Polscy z pełnią praw-więc ktoś się nie wywiązał z zobowiązań i dostał po dupie.W latach międzywojennych powstawały wszelakie nacjonalizmy... i normalne że musiały się zcierać
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Środa, 3 sierpnia 2016 00:54:03
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mało tego, nacjonalizmy rodziły się pod koniec XIX wieku, dlatego po I wojnie zmieniła się mapa. Polski ruch narodowy nie jest wyjątkiem, ale wartym zapoznania się - ze względu na rolę wybitnego Dmowskiego w odzyskaniu niepodległości.

Zauważ, że kilka z 14 punktów Wilsona zakładało, że państwa muszą się odrodzić w granicach etnicznych i narodowych. I że musi być poszanowanie praw mniejszości (Niemcy były z tego punktu wyłączone, u nich mniejszości miały mniejsze prawa, ponieważ nie mogły się odwoływać bezpośrednio do Ligi Narodów). Polska od wieków była i tolerancyjna i w miarę przemieszana. Zdarzały się incydenty, podobnie jak wszędzie na kontynencie europejskim, ale to Polska renesansowa może być brana za wzór zjednoczenia wielu nacji i poglądów w ramach jednego imperium. II Rzeczpospolita nie robiła z tego problemu, tylko myślała o rozkwicie gospodarczym. Były owszem jakieś waśnie z Żydami czy Ukraińcami a nawet Litwinami, ale mieściło się to w ramach normy ówczesnych standardów gdyby spojrzeć też na inne państwa europejskie.

Albo udajesz głupiego, albo nie znasz historii, albo po prostu manipulujesz. Przecież ty ani razu nie stanąłeś po stronie polskiej racji stanu, zawsze pokracznie krytykujesz a na ołtarzyk wynosisz jakichś szemranych gości spod znaku KOD, którzy z demokracją i wiedzą mają tyle wspólnego co ja ze sztuką obróbki skrawaniem.
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Środa, 3 sierpnia 2016 07:44:24
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jednak nie oglądałeś moich klipów o kod
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Środa, 3 sierpnia 2016 08:15:30
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
SS galizien to była jednostka bardzo niejednorodna narodowościowo https://ioh.pl/artykuly/pokaz/galicyjska-dywi...
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Środa, 3 sierpnia 2016 08:25:17
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumaku:
No i co ta „schowanka” nam mówi? Ze minęło ponad 70 lat, deszcze i śniegi w lesie, a deski wciąż jak nowe, zero mchu, grzyba itd… widać upa już w latach 40 używała vidaronu lub innego altaxu – zuchy:) Mówisz, że i wczoraj znaleziono bańkę z cennymi dokumentami, super! Może będą listy pomordowanych albo nazwiska sprawców rzezi, będzie od czego zacząć procesy!
I tylko jedna wątpliwość się rodzi – od kiedy ukraińskim ipn kieruje neo-banderowiec, w lasach zaczęli masowo odnajdować bańki z „cennymi dokumentami” wybielającymi zbrodniarzy – no ale to na pewno przypadek, bo Ukraińcy swojej propagandy nie mają, u nich tylko szczera prawda ;)

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK