6°C

30
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 11.85
PM25: 18.28 (121,88%)
PM10: 19.88 (44,18%)
Temperatura: 6.44°C
Ciśnienie: 1012.37 hPa
Wilgotność: 80.56%

Dane z 27.04.2024 04:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 30 września 2016 14:23:45
-5
0 -5
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
cobra.rdc a w Gdańsku ma swoją siedzibę Polska Agencja Kosmiczna. Dlaczego nie ma jej w Mińsku? To nic, że nas na to nie stać. Bez niej nie ma rozwoju miasta i regionu, więc musimy ją mieć też u siebie. (gdyby ktoś miał wątpliwości to był sarkazm).

Czas skończyć z mokrymi snami o potędze, towarzysze. Hasła, że Mińsk należy do aglomeracji warszawskiej to tylko puste słowa. Czy Mińsk się nie rozwija i nie przybywa mieszkańców? Otóż nie. Według różnych danych, mimo braku komunikacji miejskiej, ludzi przybywa.
Postów: 274
MG
postów: 274
Piątek, 30 września 2016 15:33:14
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja również cieszyłbym się gdyby przybywało jak najwięcej ludzi do miasta, jednak jeszcze bardziej cieszyłbym się z napływu inwestycji które pociągnęłyby za sobą miejsca pracy. I nie myślę tutaj o pracy dla fizycznych, ale i umysłowych za konkurencyjne stawki. Póki co praca w ZNTK, Harper, licznych galeriach handlowych przyciąga w większości okoliczną, tanią siłę roboczą która pracuje często za śmieszne pieniądze. Stąd migracja mińszczan do W-wy i frustracje biorące się z wciąż bardzo słabej komunikacji.
Dlatego twierdzę, że bez połączenia miasta drogami typu autostrada, ekspresówka itp. z W-wą czy też innymi kierunkami świata Mińsk wciąż będzie się klasował jako miejsce taniej siły roboczej i sypialnia W-wy. Nikt bez dobrej siatki drogowej czyt. sprawnej komunikacji nie zainwestuje tu wielkich pieniędzy.
Zobaczmy co się dzieje po drugiej stronie Wisły (A2, południowa obwodnica W-wy, S8, planowane inwestycje S7, komunikacja W-wy z Poznaniem Łodzią, Wrocławiem, Gdańskiem przez A1). U nas wciąż to samo, bez zmian, same obietnice i plany... Inwestycje w obwodnicę na drodze DK50 oraz fragment autostrady nic nie dały poza lekkim odciążeniem miasta, ale i tak jak się okazuje w praktyce w mieście królują korki, zwłaszcza na zatorzu w godzinach szczytu. Ja widzę tutaj problem, nie gdzie indziej. Biznes nie przyjdzie za komunikacją miejską. Mamy kapitał ludzki który nie pracuje w Mińsku tylko w W-wie. Co gorsza obawiam się, że do czasu bo w końcu i oni wyjadą do W-wy i odetchną z ulgą nie muszą codziennie tracić na dojazdy 2-3 godziny dziennie z życia prywatnego. A do Mińska, jak piszecie, napłynie fala ze wschodu traktując to miejsce jako awans społeczny.
Żabodukt Postów: 78393
kumak
Żabodukt, postów: 78393
Piątek, 30 września 2016 15:46:38
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W związku z tym pytam- po co codziennie w nocy świeci biały kościół- po co taka promocja miasta -sypialni ?
Postów: 274
MG
postów: 274
Piątek, 30 września 2016 15:54:01
+7
+7 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumak - proszę cię wyłącz komputer - tu na pewno będą oszczędności, a i miasto zyska na wizerunku...
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 30 września 2016 16:00:09
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumak o czym jest temat? Jeśli umiem czytać, a wydaje mi się że umiem, to piszemy tu o komunikacji miejskiej. A jeśli już tak Cię interesuje dlaczego oświetlają kościół, to odpowiem:
- bo chcą
- bo mogą
- bo płacą rachunki za prąd
- i najważniejsze- bo to zabytek i warto go w ten sposób prezentować.
Wystarczy takie uzasadnienie?
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Piątek, 30 września 2016 18:01:54
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wonsz, ale po co tyle przystanków, skoro w 15 minut można dojść we wszystkie miejsca w mieście? Tak pisałeś. Równie dobrze mógłby być przystanek tylko na PKSie. A mogli tyle zrobić bo pozwoliły na to władze. A pozwoliły, bo umywają ręce od transportu w mieście i wyręczają się prywatnymi przewoźnikami bo im tak wygodnie. A że tabor nieprzystosowany do przewozu rowerów, wózków i nie przypomina autobusów miejskich z powodu ciasnoty wewnątrz.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 30 września 2016 18:15:17
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wonsz, ale po co tyle przystanków, skoro w 15 minut można dojść we wszystkie miejsca w mieście? Tak pisałeś.
Gdzie tak napisałem? Podaj datę i godzinę.
Postów: 495
ciekawy
postów: 495
Piątek, 30 września 2016 18:20:33
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żaden autobus nie będzie punktualny dopóki nie znikną korki w mieście. Bags ma dodatkowo podgląd satelitarny by każdy kto ma smartfona wiedział na jakim jest teraz przystanku.
A co do biletów to jest szansa by i za darmo było. Albo za jeszcze mniej. Tylko w każdym autobusie niech będzie monitor gdzie będą lecieć reklamy sponsorów i za to wszystko będą płacić sponsorzy ... Ludzie którzy będą woleli komunikację miejską - bo tanio, będą się przesiadać do autobusów a samochody zostawią pod domem lub w garażach, tam będą oglądać reklamy sponsorów i zapłacą mniej za bilet. Tylko faktycznie trzeba byloby rozbudować znacznie sieć ....
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Niedziela, 2 października 2016 18:34:37
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A kolega Wonsz to przypadkiem nie korzysta z możliwości edycji postów? Jeżeli tak, to niech sam sobie odpowie na pytanie.
Żabodukt Postów: 78393
kumak
Żabodukt, postów: 78393
Niedziela, 2 października 2016 20:14:47
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wonszu wiem o czym temat ale co ma "cobra.rdc a w Gdańsku ma swoją siedzibę Polska Agencja Kosmiczna" do tematu komunikacja... pytanie BYŁO DO REFERATU MG i wypłynęło z jego tez.Ludność ze Wschodu napłynie i bez podświetlania białego budynku
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 3 października 2016 14:15:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A kolega Wonsz to przypadkiem nie korzysta z możliwości edycji postów? Jeżeli tak, to niech sam sobie odpowie na pytanie.
Oczywiście, że posiadam możliwość edytowania postów. Nawet na dole strony strony w zakładce INSTRUKCJE" jest napisane, że post można edytować w ciągu 10 minut od pierwszego zapisania, a że Ty napisałaś swój post 2 godziny po moim ostatnim wpisie to nie miałem możliwości nic edytować. Więc mimo wszystko poproszę o odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie.
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Poniedziałek, 3 października 2016 16:42:27
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Może u ciebie są jakieś INSTRUKCJE, bo u mnie nie ma. Zrób print screena to porównam. A tego posta z powyższą wypowiedzią nie ma. Może moderator usunął? Skąd mnie wiedzieć?
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Poniedziałek, 3 października 2016 16:56:39
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Eureka, mam, cytuję Wonsza:
"do wszystkich ważniejszych instytucji jest zazwyczaj 15-20 minut pieszo"
Z: Czwartek, 21 stycznia 2016 • 20:09:07
Przy czym słowo klucz - "ważniejszych" oraz "zazwyczaj".
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Wtorek, 4 października 2016 00:28:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja napisałem:
do wszystkich ważniejszych instytucji jest zazwyczaj 15-20 minut pieszo

Ty napisałaś:
skoro w 15 minut można dojść we wszystkie miejsca w mieście? Tak pisałeś.

Widzisz różnicę? Dyskutujesz sama ze sobą. A raczej spamujesz, a wystarczyłoby czytać ze zrozumieniem.
Mińsk Mazowiecki Postów: 127
Beatrx
Mińsk Mazowiecki, postów: 127
Wtorek, 4 października 2016 10:42:08
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
iwonka, to może ujawnij z jakiego rejonu w jaki chcesz się przemieszczać, ze ta komunikacja jest Ci niezbędna?
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Wtorek, 4 października 2016 12:45:41
+4
+5 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przejechałam sie dziś bagsem spod rynku na stojadła. 4,30 zl za bilet w jedna strone. Dla porownania 3,40 zl normalny jednorazowy w Warszawie a 4,40 chyba przesiadkowy. Co tu porownywac? Za mniejsze pieniadze przejade cala Warszawę i nie place za dziecko. A w bagsie kasuja juz za pieciolatka. Ale po co nam komunikacja. Lepszy ciemnogrod.
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Wtorek, 4 października 2016 12:53:33
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
olabia -z Mobilisem -podobnie... z maleńką różnicą :(
Postów: 27
affa
postów: 27
Wtorek, 4 października 2016 13:04:56
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
olabia dokładnie! płacę 4,40 za bilet w BAGSie. za 3km odcinek. tylko, że przy okazji BAGS robi 30min wycieczkę po całym Mińsku. mogłabym jeździć codziennie ale cena biletu w skali miesiąca przeraża....
to już w Warszawie taniej....
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Wtorek, 4 października 2016 13:21:56
+4
+5 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@Beatrx, uważam, że w takim mieście jak Mińsk komunikacja jest niezbędna. Zauważ, że są duże osiedla typu Klonowa czy inna Anielina, z których np. do aquaparku czy na przykład do kompleksu Budowlanki, galerii w Stojadłach jest dobry kawał drogi - 30-40 min. pieszo. Albo np. ze wschodu miasta do zakładu energetycznego PGE. Mi osobiście taki autobus przydałaby się pewnie raz na tydzień. Innym na pewno częściej. Ale wątpię, że cokolwiek tu się zmieni bo miasto, jak obserwuję, jest nastawione na dogadzanie biznesowi kosztem zwykłych ludzi. I to jest jeden przykładów potwierdzających tę zasadę.
Mińsk Mazowiecki Postów: 127
Beatrx
Mińsk Mazowiecki, postów: 127
Wtorek, 4 października 2016 13:32:04
-2
+2 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
olabia, przecież komunikacja miejska na Stojadła Cię nie zawiezie, bo to już gmina. a gmina nie zgadza się na komunikację;)

iwonka., zadałam konkretne pytanie... akurat z Klonowej da się dojechać do centrum pksem albo rapitem, a PGE przecież jest na wschodzie?o.O

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK