27°C

8
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.51
PM25: 4.55 (10,9%)
PM10: 4.90 (30,35%)
Temperatura: 26.84°C
Ciśnienie: 1013.55 hPa
Wilgotność: 45.45%

Dane z 28.05.2024 15:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

MIĄSKO Krzysztof

Kandydat na Burmistrza
Wiek: 38, miejsce zamieszkania: Mińsk Mazowiecki

Wykształcenie: wyższe; MBA

Zawód: menager, ekonomista

Ulubiony zespół: Perfect, Lady Pank; ABBA

Ulubiony film: Skazani na Shawshank

Ulubione miejsce w Mińsku Mazowieckim: Park miejski

Hobby: podróże, polityka, gotowanie

Ulubione miejsce wypoczynku: Polskie góry

KRZYSZTOF MIĄSKO KANDYDAT NA BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI,

  • 38 lat. Jestem Państwa przedstawicielem w Radzie Miasta i liderem Fundacji Aktywny Mińsk Mazowiecki. Jestem absolwentem politologii, bezpieczeństwa narodowego i studiów w zakresie zarządzania. Zawodowo, od blisko dwudziestu lat jestem związany z polskim sektorem rynku kapitałowego, obecnie kieruję kluczowym zespołem w obszarze strategii i rozwoju. Z zamiłowania jestem działaczem społecznym, samorządowcem oraz promotorem budżetu obywatelskiego. Celem mojej działalności społecznej jest dynamiczny rozwój Mińska Mazowieckiego. Kocham Nasze Miasto! To tutaj ukończyłem szkołę, poznałem żonę i mieszkam wraz z rodziną. Tu poznałem Przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć. Do pracy dojeżdżam do Warszawy. Tak samo jak wielu z Państwa. Jesteśmy sąsiadami – Mieszkańcami naszego miejsca na Ziemi – Mińska Mazowieckiego.

Zależy mi na tym, by w naszym Mieście i okolicy żyło się dobrze. Chcę dać impuls, aby energia Mieszkańców nie marnowała się w korkach, a ważne sprawy nie schodziły na dalszy plan. Miasto Mińsk Mazowiecki potrzebuje zmiany. To nie ulega wątpliwości. Mam plan, doświadczenie, energię, znakomitych ludzi wokół oraz mnóstwo konkretnych pomysłów!

Jako radny udowodniłem, że zawsze staje po stronie Mieszkańców a nie deweloperów. Byłem i jestem zwolennikiem jak najwyższego współczynnika miejsc parkingowych. Jako Radny Miasta nigdy nie głosowałem za podnoszeniem podatków i opłat za śmieci. Jestem zwolennikiem szukania innych rozwiązań, a nie kolejnych obciążeń finansowych mieszkańców. Udowodniłem to wielokrotnie na sesjach rady miasta. Moja kandydatura to świadoma decyzja, oparta o zdobyte przeze mnie wieloletnie doświadczenie zawodowe i znajomość potrzeb lokalnej społeczności. Moim celem jako nowego Burmistrza będzie dążenie do maksymalnego wykorzystania szans naszego Miasta, przy poszanowaniu opinii wszystkich Mieszkańców Mińska Mazowieckiego.

Deklaruję, że jako Burmistrz będę zabiegać o kluczowe rozwiązania dla naszego Miasta:

1 nowy dworzec oraz prawdziwy stadion;

2 budowa południowej obwodnicy miasta i tunelu na ulicy Siennickiej, które przeniosą lokalny ruch, zredukują czas przejazdu oraz poprawią warunki życia Mieszkańców;

3 budowa i remont ulic miejskich;

4 budowa większej ilości miejsc parkingowych, w tym parkingów parkuj i jedź;

5 utworzenie strefy inwestycyjnej;

6 budowa nowej szkoły we wschodniej części miasta;

7 powstanie Centrum Rekreacyjnego z ogólnodostępnym zalewem, wodnym placem zabaw oraz infrastrukturą sportową i piknikową;

8 uniezależnienie opłaty za śmieci od zużycia wody (System gospodarowania odpadami należy ukształtować w taki sposób aby nie dochodziło do obciążenia Mieszkańców nieproporcjonalnymi kosztami);

9 powstanie stref integracyjnych, siłowni plenerowych i pleców zabaw w całym mieście;

10 więcej bezpośrednich połączeń kolejowych z Warszawą i wspólny bilet;

11 utworzenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej z zajęciami dostępnymi dla wszystkich chętnych, w tym Seniorów;

12 rozszerzenie możliwości korzystania z Karty Mińszczanina m.in poprzez system zniżek na basen i do kina;

13 wprowadzenie "śniadania dla ucznia" w miejskich szkołach.

Chcę, aby Urząd Miasta z otwartością współpracował z organizacjami pozarządowymi, jak również stał się punktem konsultacyjnym dla Przedsiębiorców. Urząd musi być przyjazny dla Mieszkańców i Przedsiębiorców, by można było załatwić sprawy urzędowe bez konieczności brania urlopu. Chcę aby Urząd Miasta był czynny przynajmniej w jedną sobotę w miesiącu i w choć jeden 1 dzień w tygodniu można było załatwić sprawy do godziny 20:00.

Wierzę, że przedstawione przeze mnie zobowiązanie do pracy na rzecz Mieszkańców spotka się z Państwa uznaniem. Poparcie udzielone 7 kwietna będzie dla mnie największym zaszczytem, zaś wszelkie sugestie drogowskazem w pracy Burmistrza.

Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość
OK