20°C

12
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.75
PM25: 7.06 (28,25%)
PM10: 9.06 (18,12%)
Temperatura: 19.94°C
Ciśnienie: 1012.58 hPa
Wilgotność: 83.25%

Dane z 25.06.2021 00:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Zasłabł za kierownicą

01.08.2020

Mężczyzna w wieku 69 lat trafił do szpitala po tym jak kierując pojazdem osobowym zasłabł za kierownicą. Gorące letnie dni, a wraz z nimi upały powodują szybkie zmęczenie jazdą czy zaburzenie koncentracji. Jeżeli podczas jazdy poczujemy senność, zmęczenie i złe samopoczucie zatrzymajmy się.

W ubiegłym tygodniu na DK92 w miejscowości Stojadła starszy mężczyzna kierując Toyotą najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą w wyniku czego samochód zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Na szczęście nie doszło do zderzenia się z pozostałymi uczestnikami ruchu. Kierowca był trzeźwy, nie był w stanie podać przyczyny zaistniałego zdarzenia, miał problemy z wysławianiem się. Policjanci na miejscu sporządzili dokumentację, na podstawie której starosta skieruje mężczyznę na badania lekarskie.

Policjanci apelują o ostrożność podczas jazdy. Nadchodzące gorące letnie dni, a wraz z nimi upały wpływają na nasze samopoczucie oraz podróżowanie. Najwięcej wypadków zdarza się właśnie przy pięknej pogodzie, kiedy spada koncentracja i nasila zmęczenie. Prosimy o robienie przerw w podróży, a w przypadku problemów z koncentracją zatrzymajmy się. Kierowanie w takim stanie może spowodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Magdalena Tchórzewska / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK