3°C

38
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 13.20
PM25: 22.53 (150,21%)
PM10: 24.93 (55,41%)
Temperatura: 3.12°C
Ciśnienie: 1010.47 hPa
Wilgotność: 79.19%

Dane z 24.04.2024 01:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Zarzuty za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem

14.03.2024
(fot.: KPP w Mińsku Mazowieckim)

7 marca do Komisariatu Policji w Stanisławowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który kilka dni wcześniej miał uderzać kotem o ścianę, a następnie wrzucić go do paleniska. Interweniujący policjanci zabezpieczyli dowody świadczące o możliwości popełnienia tego przestępstwa. Wczoraj 58-latek usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek do Komisariatu Policji w Stanisławowie wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Dotyczyło znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem, czego efektem było jego uśmiercenie. Po tej informacji na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Na miejscu funcjonariusze odnaleźli ślady świadczące o popełnieniu tego przestępstwa. Jak ustalono, do okrutnego znęcania nad zwierzęciem i jego zabicia doszło na początku marca. Mężczyzna miał uderzać kotem o ścianę, po czym wrzucił do paleniska w domowym piecu.

Wczoraj 58-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do zarzucanego czynu. Swoje karygodne postępowanie tłumaczył tym, że kot polował na jego gołębie.

Podejrzanemu o przestępstwo z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt grozi kara do 5 lat więzienia.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierz. szt. Elżbieta Zagórska/bś / KPP w Mińsku Mazowieckim


Inne aktualności

OK