Zadebiutował i trafił na podium

19.02.2020
(fot.: FB / Ragnar Ziemniak)

Szymon Ziemicki z Mińska Mazowieckiego po raz pierwszy wziął udział w Winterclash, największej na świecie imprezie poświęconej agresywnej jeździe na rolkach. Jak mu poszło?

Winterclash 2020 odbyło się w niderlandzkim Eindhoven w skateparku Area 51 między 13 a 15 lutego. To prestiżowe zawody, które co roku przyciągają najlepszych rolkarzy ulicznych i parkowych z całego świata. Szymon Ziemicki – debiutant na tej imprezie, zajął w kategorii junior świetne drugie miejsce. Czy było trudno? Oczywiście – młody zawodnik z Mińska musiał pojechać finałowy przejazd na 200% i zrobić czysto przeszkodę, której przez dwa wcześniejsze dni nie ośmielił się nawet spróbować zaatakować.

Biorąc pod uwagę rangę Winterclash, drugie miejsce w tych zawodach to niewiarygodny wręcz sukces Szymka, który w końcowej klasyfikacji ustąpił miejsca jedynie młodemu Japończykowi Noboru Katayamie, będącemu na dziś poza zasięgiem reszty zawodników. Sukces Szymka był ogromną niespodzianką, bo biorąc pod uwagę poziom uczestników zawodów, nikt rozsądny nie twierdziłby przed turniejem, że podium jest w zasięgu jego ręki. Warto wiedzieć, że winterclashową statuetkę udało się wywalczyć również Patrycji Najdzie, która zajęła 3. miejsce w kategorii kobiet. Zatem 2 z 12 przyznawanych na imprezie medali trafiły do Polski – to bardzo dobry rezultat, biorąc pod uwagę, jak wielu rolkarzy z całego świata wzięło udział w zawodach. Gratulujemy Szymkowi i trzymamy kciuki za koleje zwycięstwa!