13°C

22
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 9.52
PM25: 13.08 (87,18%)
PM10: 14.05 (31,23%)
Temperatura: 12.62°C
Ciśnienie: 1009.33 hPa
Wilgotność: 86.69%

Dane z 20.05.2024 04:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

X Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu za nami

09.03.2023
(fot.: mat. KW Grappler)

W dniach 4-5 marca odbył się w Mińsku Mazowieckim jubileuszowy turniej pasjonatów Brazylijskiego Jiu Jitsu. Impreza rozgrywała się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. Uczestnikami byli dorośli, seniorzy oraz dzieci i młodzież.

Do naszego miasta zawitali goście z całej Polski. Sobotnie zmagania najmłodszych zawodników obserwowali nie tylko trenerzy, ale także całe rodziny, które towarzyszyły w tym dniu zawodnikom. Umiejętności na macie i emocji wśród przybyłych kibiców nie brakowało. W niedzielę do walk na macie przystąpili dorośli i seniorzy. W sumie w formule BJJ stoczono kilkaset walk na macie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także nagrody rzeczowe. Przyznano także nagrodę specjalną dla uczestnika, który systematycznie uczestniczy w zawodach od pierwszej edycji. Piotr Lasocki to zawodnik klubu Academia Gorilla z Ostrowi Mazowieckiej. Swoja przygodę z BJJ rozpoczynał ponad 10 lat temu, startując podczas Grand Prix w kategorii białych pasów. Tym razem podczas X edycji turnieju pojawił się już jako doświadczony zawodnik posiadający czarny pas Brazylijskiego Jiu Jitsu. Szczególną popularnością cieszyła się kategoria open dla kobiet i mężczyzn. Przedstawiciele naszego miasta drużynowo zajęli bardzo dobrą 7. lokatę, a do tego sukcesu przyczynili się nasi klubowicze, zdobywając następujące medale:

Złoto: Kamil Kliczbor, Wojtek Wocial, Ivan Novyk, Daria Pasiak, Aleksander Osica, Aleksander Kozłowski

Srebro: Jarek Bodecki, Liliana Kazimierska, Borys Mroczek

Brąz: Bartek Płachecki, Michał Gruszczyński, Piotr Pióro, Bartek Pietrasik, Krzysztof Pióro.

Wydarzenie udało się zorganizować dzięki współpracy z Miastem Mińsk Mazowiecki, Powiatem Mińskim oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc w organizacji wszystkim klubowiczom mińskiego Grapplera.

mat. KW Grappler

Inne aktualności

OK