11°C

5
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.27
PM25: 3.10 (12,4%)
PM10: 3.94 (7,89%)
Temperatura: 10.72°C
Ciśnienie: 1009.34 hPa
Wilgotność: 91.25%

Dane z 22.05.2022 00:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Wyróżnienie dla każdego z nas!

28.04.2022

Nasze miasto otrzymało od Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nagrodę „Plaque of Honour”. To wyróżnienie jest sukcesem całej naszej lokalnej wspólnoty...

Rada Europy doceniła działania naszego miasta wzmacniające wartości europejskie takie jak: solidarność, równość, tolerancja i współpraca w rożnych obszarach aktywności obywatelskiej. „Plaque of Honour” jest trzecim poziomem nagrody europejskiej Rady Europy. Mińsk Mazowiecki jest łącznie laureatem trzech wyróżnień – najpierw Dyplomu Europy, następnie Flagi Europy i obecnie Plaque of Honour. Każdy etap konkursu wymaga większej jakości i różnorodności działań budujących wspólnotę i tożsamość europejską. Najwyższym uhonorowaniem działań samorządów jest nagroda „Prize of Europe”, którą otrzymuje tylko jedno miasto we wspólnocie. Wszystko więc przed nami!

– Dwa pierwsze wyróżnienia były ogromnym zaszczytem, ale to zalicza nas do elity miast europejskich. To wielkie wyróżnienie dla mnie, móc zarządzać miastem, którego mieszkańcy są prawdziwymi europejczykami, otwartymi na innych, solidarnymi, gościnnymi. Taki prezent od Europy na zakończenie jubileuszu 600-lecia miasta miasta. Dziękujemy – stwierdził burmistrz Marcin Jakubowski na swoim profilu na Facebooku.

– Jesteśmy jedynym miastem w Polsce, któremu przyznano w tym roku to wyjątkowe wyróżnienie. W całej Europie „Plaque of Honour” otrzymały jeszcze trzy miasta: z Francji, Niemiec i ukraiński Kijów. Gratulujemy i cieszymy się, że razem zdobywamy szczyty i jesteśmy doceniani przez ważne instytucje europejskie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za otwartość, zaangażowanie i podejmowane inicjatywy – napisano na FB Miasta Mińsk Mazowiecki.

Oprac. na podst. mat. FB Miasto Mińsk Mazowiecki


Inne aktualności

OK