-0°C

21
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.89
PM25: 12.64 (50,56%)
PM10: 16.66 (33,32%)
Temperatura: -0.13°C
Ciśnienie: 1019.63 hPa
Wilgotność: 89.63%

Dane z 28.11.2020 12:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Wypadki na drogach powiatu mińskiego. Policjanci apelują o ostrożność

07.10.2020
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Wczoraj na drogach powiatu mińskiego doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych. Jeden niestety zakończył się tragicznie. Na krajowej „50-tce” w miejscowości Rządza, w zderzeniu toyoty z ciężarowym volvo zginęła 65-letnia kobieta. Funkcjonariusze apelują o ostrożność na drodze. Przed nami trudny jesienny okres, bądźmy uważni!

Dwa bardzo groźnie wyglądające zdarzenia zaistniały wczoraj na drogach Mińska Mazowieckiego i krajowej „50-tki”. Niestety ten drugi zakończył się tragicznie. W zderzeniu osobówki z ciężarowym volvo zginęła 65-letnia kierująca toyotą.

Około 17:40 do oficera dyżurnego mińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na krajowej drodze nr 50 w miejscowości Rządza. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że doszło do czołowego zderzenia ciężarówki volvo i toyoty, która z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. Mimo wysiłków służb, życia kobiety nie udało się uratować. Droga była zablokowana, policjanci wyznaczyli objazdy. Na miejscu pracował prokurator oraz policjanci, którzy szczegółowo zbierali informacje aby ustalić okoliczności zdarzenia.

Do drugiej groźnie wyglądającej kraksy doszło w Mińsku Mazowieckim na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Piłsudskiego. Jadący ulicą Piłsudskiego kierujący renaultem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi peugeot, jadącemu ulica Daszyńskiego. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego pojazd renault „dachował”.

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe, aby udzielić pomocy poszkodowanym. W tym przypadku na szczęście nikt nie ucierpiał, choć przebieg zdarzenia wyglądał dramatycznie. Kierujący renaultem mężczyzna za spowodowanie zagrożenia został ukarany mandatem.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Przed nami trudny jesienny okres na drodze. Pamiętajmy, szybko zapadający zmrok, mokra, śliska nawierzchnia, opadłe liście to wszystko powoduje utrudnienia, które musimy wziąć pod uwagę poruszając się po drogach. Dostosujmy prędkość do panujących warunków i nie przeceniajmy własnych umiejętności.

st. asp. Marcin Zagórski

Inne aktualności

OK