7°C

62
Powietrze
Bywało lepiej...
Postaraj się zostać z rodziną w domu.

PM1: 27.71
PM25: 42.01 (168,04%)
PM10: 66.15 (132,3%)
Temperatura: 6.76°C
Ciśnienie: 1012.47 hPa
Wilgotność: 78.46%

Dane z 19.02.2019 21:55, airly.pl


facebook

Wraca Rock In Mińsk Fest!

28.11.2018

Zapraszamy na XI Rock Mińsk Festiwal. Festiwal odbędzie się w najbliższą sobotę w Miejskim Domu Kultury o godz. 16.00. Wstęp na część konkursową jest wolny. O 20.00 organizatorzy zapraszają na koncert Dr Misio.

Rock In Mińsk Fest to impreza dla wszystkich miłośników dobrego rockowego grania. Festiwal stał się stałym elementem na kulturalnej mapie Mazowsza i nie tylko – Rimfest to znana marka dla większości kapel w Polsce. Początki festiwalu sięgają kina Światowid, przez kilka edycji Rimfest wpisywał się też w Festiwal 4M Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki. XI edycja Rock In Mińsk Fest odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 grudnia, w Miejskim Domu Kultury o godz. 16.00.

- Z jednej strony wracamy do korzeni, do zamkniętej sali, z klimatem podobnym do starego kina. Z drugiej, to będzie pierwsza impreza w odremontowanej Sali Kameralnej MDK, z nową sceną, nowym nagłośnieniem. Z całą pewnością będzie to dla nas duży sprawdzian organizacyjny. Dziękuje pracownikom i dyrekcji MDK za udostępnienie nam miejsca i pomoc w organizacji XI Rimfestu. Zaprosiliśmy do konkursu 5 zespołów, wybranych spośród ponad 150 zgłoszeń. Jestem przekonany, że spodobają się mińskiej publiczności. Nowością będą otwarte warsztaty perkusyjne prowadzone przez Tomasza Łosowskiego, jednego z najbardziej znanych edukatorów i perkusistów w Polsce – mówi Kamil Kaźmierczak, kierownik Fesiwalu.

Podczas festiwalu odbędzie się konkurs, podczas którego zaprezentuje się pięć zespołów, wybranych na podstawie zgłoszeń. Będą to: CF98, Dreamheart, HURROCKAINE, My Own Abyss i Wasabi. Zespoły będą oceniane przez Jury w składzie: Olaf Deriglasoff, Tomasz Łosowski i Darek Malejonek. Wstęp na część konkursową jest wolny. O 20.00 zaplanowany jest koncert zespołu Dr Misio (bilety do nabycia w MDK).

Warsztaty perkusyjne z Tomaszem Łosowskim odbędą się tego samego dnia o godzinie 12.00 w MDK.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Kulturalna w Mińsku Mazowieckim, wspierane przez Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim.

Inne aktualności

OK