19°C

7
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.18
PM25: 4.15 (27,65%)
PM10: 4.42 (9,83%)
Temperatura: 18.60°C
Ciśnienie: 1011.93 hPa
Wilgotność: 68.50%

Dane z 19.05.2024 10:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

WOŚP zagrała w Mińsku

30.01.2023
(fot.: Leszek Siporski, minskmaz.com)

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W niedzielę 29 stycznia w naszym mieście działo się wiele dobrego i WOŚP-owego. Wolontariusze z puszkami ruszyli na ulice, a na dziedzińcu przed Pałacem Dernałowiczów można było posłuchać nie tylko dobrej muzyki...

Od godz. 12 grała „Motoorkiestra”, czyli odbył się zlot zabytkowych aut i motocykli. Można też było skorzystać z konsultacji lekarskich na parterze w galerii Miejkiego Domu Kultury, wrzucając cegiełkę do puszki WOŚP. O godz. 16 na scenie rozpoczęła się część koncertowa 31. finału Orkiestry, którą prowadzili Katarzyna Filim oraz Damian Anc. Zagrali i zaśpiewali: Paweł Kołodzik oraz zesploły Venefica, Światy Sztuczne i Graudance. Natomiast koncert UFO, czyli Ulotnej Formacji Okolicznościowej (składającej się z lekarzy) odbył się w Sali Kameralnej MDK. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy gaszenia samochodu przygotowane przez OSP Mińsk Mazowiecki. A że było zimno, każdy mógł się rozgrzać grochówką przytgotowaną przez strażaków z OSP Nowa Dąbrówka.

W trakcie imprezy odbywały się także aukcje rzeczy podarowanych dla WOŚP – np. posłanka Kamila Gasiuk Pihowicz licytowała wycieczkę po Sejmie, którą osobiście oprowadzi. Licytowano także samochód cinquecento, przekazane przez Urząd Miasta torby handmade/recycling, które powstały z baneru reprezentacyjnego na 600-lecie Mińska Mazowieckiego oraz grafikę przedstawiającą historię naszego miasta wykonaną przez Szymona Kowalczyka, stażystę UM. Na żywo można było śledzić wyniki, jaką kwotę udało się zebrać. Całość tradycyjnie zakończyło o godz. 20 Światełko do Nieba.

- Jedno słowo: DZIĘKUJĘ! Kolejny rok wzruszenia odbiera głos, po tym, co tu się wydarzyło, co udało się zrobić i jaki był tego odzew. Nie jestem w stanie podziękować każdemu, choć ta wdzięczność będzie miała swój odzew w formie pisanej w social mediach, ponieważ jest tak wiele osób, którym się należy ogromny ukłon, że nie sposób mi wszystkich teraz wymienić. Na pewno i natychmiast spieszę z największymi podziękowaniami dla Wolontariuszy, darczyńców oraz Ani Endzelm i jej najwspanialszych „Liczarek” – cudownych osób, które do późnych godzin nocnych liczyły pieniądze. Kolejny rok z rzędu Mińsk Mazowiecki ma rekord, o sumie za wcześnie mówić, ponieważ ciągle trwają aukcje WOŚPAllegro , ale jest już dużo powyżej 180 tyś. zł. Wszyscy wiemy, że nie o rekordy tu chodzi, a o wsparcie i dołożenie cegiełki do tej cudownej inicjatywy oraz zagranie w największej orkiestrze świata – Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jestem dumna, że mieszkam w tak pięknym od dobra mieście! - powiedziała portalowi minskmaz.com Ewelina Oberzig, szefowa mińskiego sztabu.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z 31. Finału WOŚP.

Inne aktualności

OK