5°C

20
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.63
PM25: 12.27 (29,73%)
PM10: 13.38 (81,79%)
Temperatura: 4.53°C
Ciśnienie: 1015.89 hPa
Wilgotność: 83.78%

Dane z 21.04.2024 20:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Wjechał autem do rowu, badanie alkomatem wykazało 4 promile

09.05.2023
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

27 kwietnia do policjanci ze Stanisławowa otrzymali zgłoszenie, że kierujący peugeotem wjechał do przydrożnego rowu i może znajdować się pod działaniem alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem 24-latka wykazało 4 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pod koniec kwietnia do Komisariatu Policji w Stanisławowie wpłynęło zgłoszenie, iż w jednej z miejscowości w gminie Dobre do przydrożnego rowu wjechał samochód osobowy. Osoba zgłaszająca podejrzewała, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Po przybyciu na miejsce policjantów, okazało się że peugeotem podróżowali dwaj mężczyźni. Obaj byli nietrzeźwi. Pierwszy posiadał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, natomiast drugi aż cztery.

Prowadzone przez policjantów czynności, w tym rozpytanie świadków pozwoliło na ustalenie, który z mężczyzn kierował samochodem. Okazał się nim 24-latek, którego badanie wykazało 4 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mieszkaniec gminy Dobre pozrzynał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. W jego przypadku kara może sięgać pięciu lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / KPP Mińsk Maz.


Inne aktualności

OK