3°C

19
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.10
PM25: 11.12 (44,47%)
PM10: 13.76 (27,52%)
Temperatura: 3.48°C
Ciśnienie: 1015.99 hPa
Wilgotność: 98.93%

Dane z 23.04.2021 00:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Wielokrotnie przychodził do tego samego marketu i kradł alkohol - odpowie za przestępstwo

25.02.2021

Dzielnicowi mińskiego rewiru zatrzymali 38-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego podejrzanego o wielokrotne kradzieże alkoholu z jednego z marketów. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty karne. Przyznał się do tego czynu i dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności.

Dzielnicowi mińskiego rewiru, na początku tygodnia zostali skierowani na interwencję dotyczącą kradzieży sklepowej. Podczas wykonywania czynności służbowych pracownicy marketu zgłosili, że od dłuższego już czasu do ich sklepu przychodzi inny nieznany mężczyzna i kradnie alkohol. Informacje te pochodziły z przeglądania zapisu kamer monitoringu.

Dzielnicowi zapoznali się z tymi nagraniami oraz z wyglądem zarejestrowanego mężczyzny. W tej sprawie gromadzili informacje, mogące pomóc w ustaleniu personaliów mężczyzny. W wyniku dokonanych ustaleń, wytypowali 38-latka mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Podczas kolejnej tego dnia interwencji, opisywany mężczyzna, ponownie pojawił się w sklepie. Na miejsce pilnie pojechała załoga ruchu drogowego, która zatrzymała podejrzanego. Trafił on do policyjnej celi.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia zarzutu karnego z art. 278 § 1 w związku z art. 12 § 2 kodeksu karnego tj. przestępstwa kradzieży połączonego z wielu pojedynczych wykroczeń. Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności i obowiązkowi naprawienia wyrządzonej szkody. Suma strat to niemal 4 tys. złotych.

st. asp. Marcin Zagórski


Inne aktualności

OK