25°C

16
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.37
PM25: 9.38 (37,53%)
PM10: 11.97 (23,95%)
Temperatura: 24.53°C
Ciśnienie: 1009.86 hPa
Wilgotność: 60.05%

Dane z 03.08.2020 11:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Wciąż nie ma tablic

06.11.2019
(fot.: Leszek Siporski)

Już od prawie dwóch lat na stacji PKP w Mińsku nie ma tablic informujących podróżnych o przyjazdach i odjazdach pociągów. Czy jest szansa, że to się zmieni?

Dawniej o ruchu pociągów informowały tzw. pragotrony, ale w marcu 2018 roku zostały wyłączone z eksploatacji i zdemontowane (pisaliśmy o tym tutaj). Podróżni od tamtego czasu zdani są tylko na komunikaty, jakie mogą usłyszeć przez megafony na peronach, ale dźwięk, który się z nich wydobywa jest tak niewyraźny, że często nic nie można zrozumieć.

Zapytaliśmy więc PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach, czy jest szansa na zainstalowanie na stacji nowych tablic informacyjnych. W odpowiedzi zapewniono nas, że „nowoczesne wyświetlacze peronowe na mińskiej stacji są ujęte w projekcie centralnym spółki, który obejmuje wymianę zużytych, zdemontowanych już urządzeń na terenie całego kraju. W chwili obecnej trwa procedura wyboru wykonawcy. Czas realizacji jest uwzględniony od terminu wyłonienia i podpisania umowy przez wyłonionego przez komisję przetargową wykonawcę usługi”. No cóż, wychodzi na to, że jeszcze trochę trzeba będzie poczekać na nowe tablice.

Pasażerom jeżdżącym pociągami polecamy śledzenie na Facebooku strony Kolejowy Mińsk Mazowiecki, która obecnie jest prawdopodobnie najaktualniejszym źródłem informacji o sytuacji na kolei. Istnieje jeszcze oficjalna aplikacja PKP PLK „Portal Pasażera”. Jednak ze względu na fakt, że położenie pociągów Kolei Mazowieckich aktualizowane jest na podstawie informacji od dyżurnych ruchu po odjeździe pociągu (czyli nie GPS), sytuacja widoczna w tej aplikacji często znacznie różni się od tego co jest faktycznie.


Inne aktualności

OK