7°C

28
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 10.36
PM25: 16.69 (111,27%)
PM10: 18.16 (40,35%)
Temperatura: 6.99°C
Ciśnienie: 1001.92 hPa
Wilgotność: 88.44%

Dane z 24.04.2024 14:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

VIII Miński Orszak Trzech Króli

06.01.2022
(fot.: Leszek Siporski, minskmaz.com)

Przeszedł ulicami naszego miasta w czwartek, 6 stycznia 2022 w Dzień Objawienia Pańskiego. I jak co roku przyciągnął tysiące mińszczan w każdym wieku do wspólnego kolędowania.

Miński Orszak Trzech Króli rozpoczęła o godz. 12.30 msza święta w kościele p.w. NNMP. Po niej około 2 tys. uczestników ruszyło ulicami miasta do kościoła parafii p.w. Św. Antoniego z Padwy by trzej monarchowie mogli oddać hołd znajdującemu się w nim nowonarodzonemu Zbawcy. W tym roku ze względu na fakt, że Mińsk Mazowiecki znajduje się w strefie zagrożenia wścieklizną, w Orszaku nie było zwierząt. 

- Za nami 8 Miński Orszak Trzech Króli. W tym roku powróciliśmy na ulice naszego miasta – mówi Adam Zawadzki, prezes Fundacji Dziękujemy za Wolność. – Co roku to ogromne przedsięwzięcie angażuje wielu ludzi dobrej woli. Cieszymy się również, że w powiecie mińskim swoje orszaki mają Sulejówek, Halinów, Siennica, Dębe Wielkie, Cegłów, Kałuszyn czy Siennica. Orszak to okazja do wspólnego bycia razem – to przedsięwzięcie, które łączy całe rodziny. Razem podążamy do Betlejem za mędrcami by oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Chcemy w ten sposób zawierzyć Jego opiece – naszych bliskich, parafie, miasto i kraj – dodaje organizator Mińskiego Orszaku Trzech Króli.

- Tegoroczny Orszak postawił przed nami kolejne wyzwania związane z pandemią COVID-19 i zagrożeniem wścieklizny w naszym powiecie. Daliśmy wszyscy radę, a tysiące osób udowodniło, że „Z narodzenia Pana, dzień dziś wesoły!” – podsumowuje Zawadzki.

Podziękowania organizatorów:

Fundacja Dziękujemy za Wolność pragnie podziękować za pomoc w organizacji 8 Mińskiego Orszaku Trzech Króli: Fundacji Orszak Trzech Króli, Parafii p.w. NNMP, Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim, Powiatu Mińskiego, Towarzystwa Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich, Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej męskiej i żeńskiej drużynie harcerskiej: 1 MDH „Szturm”, 1MDH „Horyzont”, Drużynie Rekonstrukcji Historycznej „Lisia Kita”, parafialnemu zespołowi Caritas przy p.w. NNMP, Domu Dziennego Pobytu Caritas w Mińsku Mazowieckim, Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, OSP w Mińsku Mazowieckim, asysty kościelnej, ministrantów, scholi, patronów medialnych tygodników: „Nowy Dzwon”, portali: mmz24pl, minskmaz.com Specjalne indywidualne podziękowania dla: ks. Jerzego Mackiewicza, ks. Janusza Kopczyńskiego, starosty mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego, Anny i Massimilano Tosto, Roberta Ślusarczyka, Artura Jackiewicza, Parfait Mpelo, Zofii Zawieja, Jerzego Jaworskiego Pawła Drzewińskiego, Moniki Rozalskiej, Leszka Siporskiego, Daniela Gałązki, Przemysława Fedorowicza, Pawła Mirosza, Gerarda Wocial, Karola Górskiego, Franciszka Regułę oraz wszystkich parafian i osób, które uczestniczyły w tegorocznym VIII Mińskim Orszaku Trzech Króli. Do zobaczenie za rok!

Inne aktualności

OK