6°C

11
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.89
PM25: 6.33 (42,19%)
PM10: 6.96 (15,47%)
Temperatura: 5.90°C
Ciśnienie: 1016.53 hPa
Wilgotność: 53.16%

Dane z 29.03.2023 17:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Aleja Gwiazd Literatury 2022

23.05.2022
(fot.: Leszek Siporski)

Jedyna w Polsce i Europie Aleja Gwiazd Literatury przed Miejską Biblioteką Publiczną w Mińsku powiększyła się o kolejną gwiazdę. W sobotę 21 maja odsłonił ją Grzegorz Kasdepke, jeden z najbardziej cenionych autorów książek dla dzieci i młodzieży...

Choć dzień był wietrzny i niezbyt ciepły, atmosfera podczas VIII Gali Alei Gwiazd Literatury, która odbyła się na Skwerze Kilińskiego, rozgrzała małych i dużych czytelników. Wszystko za sprawą Grzegorza Kasdepke, którego książki od lat pobudzają wyobraźnię, przynoszą radość i dobry humor. A i sam pisarz okazał się osobą arcyciekawą, otwartą na swoich czytelników i chętną do rozmów. Spotkanie autorskie z nim poprowadził Andrzej Marek Grabowski.

Wiele działo się na Skwerze Kilińskiego, gdzie przygotowano sporo atrakcji dla dzieci. Także na scenie nie próżnowali artyści: wystąpili tancerze ze Studia La Flaca, członkowie Musicalowej Akademii Talentów i Sofija Żakowa z Borodianki, naszego miasta siostrzanego w Ukrainie. A po odsłonięciu gwiazdy przez Grzegorza Kasdepke, ustawiła się do niego najdłuższa kolejka po autografy w historii gal. Jak zapewniają ci, co byli na sobotniej fecie, to był wyjątkowy czas dla czytelników. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia.

Inne aktualności

OK