Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl

facebook

VII Bieg Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej

28.04.2019 Opracowanie: MMz Sport Plus, fot.: Leszek Siporski

Wicemistrzyni letnich igrzysk olimpijskich mających miejsce w 2012 roku w Londynie Sylwia Bogacka była jednym z najważniejszych gości VII Biegu Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej im. sierż. Marcina Pastusiaka i kpr. Grzegorza Bukowskiego. Sportową rywalizację, której główne zadanie polegało na pokonaniu dystansu liczącego około 10 kilometrów pokonało sto siedemdziesiąt troje zawodniczek i zawodników.

Najszybciej spośród nich linię mety pokonał mińszczanin Maciej Badurek. Dokonał on tego dzieła w czasie 33 minut i 33 sekund. Drugie miejsce zajął przedstawiciel Mińskiego Klubu Biegacza "Dretpak" Paweł Czyżkowski (34:59). Na trzeciej lokacie uplasował się jego klubowy kolega Zbigniew Lamparski (36:32). W gronie kobiet triumfowała reprezentantka Klubu Sportowego Zielono-Czarni Mińsk Mazowiecki Beata Szlązak (47:06). Druga pozycja na podium przypadła mieszkance Grójca Monice Kaczanowskiej (47:42), trzecie Ewelinie Sobocińskiej (49:42) z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Organizatorzy Biegu pokusili się również o wyłonienie zwyciężczyń i zwycięzców w kategoriach innych niż open. Na ich czele uplasowali się dwukrotnie Andrzej Borys (służby mundurowe, Żandarmeria Wojskowa, OSŻW Warszawa), Paweł Rokita (mieszkańcy Mińska Mazowieckiego, KS Zielono - Czarni), dwukrotnie Norbert Świerczyński (mieszkańcy powiatu mińskiego oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim, Race Fighter GOSiR Dębe Wielkie), Artur Wiśniewski (weterani, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim), Monika Kaczanowska (służby mundurowe), Justyna Sieradzka (Żandarmeria Wojskowa, Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej w Warszawie), Monika Adamiec (mieszkanki Mińska Mazowieckiego), Ewelina Kulma (mieszkanki powiatu mińskiego). W kategorii zespołowej zwyciężyli Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej z Warszawy i KS Zielono - Czarni Mińsk Mazowiecki.

Warto podkreślić, że w dekoracji najlepszych zawodniczek i zawodników wzięli udział m.in. dowódca Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim płk. Arkadiusz Wojtaczka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Robert Smuga, czterokrotna olimpijka Sylwia Bogacka, a także przedstawicielki rodzin poległych żołnierzy.
Głównym organizatorem sportowych zmagań, których bazę stanowił teren OSŻW w Mińsku Mazowieckim był KS Zielono - Czarni Mińsk Mazowiecki. Dodajmy, że trasa biegu została poprowadzona kilkoma ulicami znajdującymi się na wschodnich rubieżach Mińska Mazowieckiego.

Opracowanie: MMz Sport Plus