-1°C

65
Powietrze
Bywało lepiej...

PM1: 24.98
PM25: 45.17 (180,66%)
PM10: 69.23 (138,47%)
Temperatura: -0.76°C
Ciśnienie: 997.37 hPa
Wilgotność: 93.88%

Dane z 25.01.2021 14:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Uważajmy na podejrzane SMS-y

29.11.2020
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Policjanci ostrzegają o wzmożonym w ostatnim czasie działaniu oszustów, wysyłających SMS-y na nasze telefony komórkowe, zawierające rzekomą informację o niedopłacie za zamówioną przesyłkę. SMS zawiera link przekierowujący na podstawioną stronę banku. Wykorzystanie takiego linku i podanie danych do logowania może skończyć się utratą oszczędności zgromadzonych na bankowym koncie.

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. W swoich działaniach podszywają się pod firmy kurierskie lub firmy świadczące usługi pocztowe.

Celem oszustów jest spowodowanie aby osoba, która otrzymała SMS-a z linkiem do dopłaty za rzekomą przesyłkę kliknęła w ten link i podała swoje dane do logowania do bankowości internetowej. W ten sposób przestępcy przejmują dostęp do konta w banku.

Policjanci apelują aby nigdy nie wykorzystywać przesyłanych na telefony komórkowe linków do opłacania jakichkolwiek należności. Zazwyczaj są to małe kwoty, ok. 1 zł. Płatności dokonujmy tylko poprzez osobisty komputer posiadający zabezpieczenia w postaci np. programu antywirusowego. Uchronimy się w ten sposób przed utratą naszych oszczędności zgromadzonych na bankowych kontach.

Rozmawiajmy z naszymi bliskimi o metodzie wykorzystywanej przez oszustów. Zadbajmy zwłaszcza o seniorów, którzy w swojej szczerej ufności, mogą w łatwy sposób stać się ofiarą oszustwa i stracić oszczędności gromadzone przez lata.

st. asp. Marcin Zagórski


Inne aktualności

OK