30°C

11
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.47
PM25: 6.57 (26,29%)
PM10: 8.25 (16,51%)
Temperatura: 30.22°C
Ciśnienie: 1009.24 hPa
Wilgotność: 60.74%

Dane z 21.06.2021 16:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Uszkodził znaki drogowe, zderzył się z citroenem i odjechał. Był nietrzeźwy

11.05.2021
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 59-letniego kierowcę toyoty, który uszkodził znaki drogowe na ul. Dąbrówki, zderzył się z citroenem i odjechał z miejsca kolizji. Okazało się, że powodem jego zachowania była nietrzeźwość. 59-latek „wydmuchał” w policyjny alkomat ponad 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie uszkodzeń, może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek 7 maja, policjanci mińskiej komendy zostali wezwani na ul. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim, gdzie zgłoszono, że czarnym samochodem toyota porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca.

Mundurowi zauważyli ten pojazd stojący na chodniku w rejonie przejścia dla pieszych. Za kierownicą siedział 59-letni mężczyzna. Był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu.

Funkcjonariusze ustalili, że kilkanaście minut przed 21:00 kierowca toyoty jadąc ul. Dąbrówki, uszkodził znaki drogowe C-9, umieszczone na słupkach na wysepce przy przejściu dla pieszych, następnie zderzył się z citroenem i odjechał. Po kilku minutach pojazd ten ponownie pojawił się w miejscu kolizji, zjechał na chodnik i zatrzymał się. Do funkcjonariuszy zgłosiły się także osoby, które jadąc ul. Dąbrówki były zmuszone uciekać na chodnik aby nie zderzyć się z toyotą.

Nietrzeźwy kierowca, odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz powstałe uszkodzenia infrastruktury drogowej i pojazdu citroen. Może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

Funkcjonariusze apelują o trzeźwość za kierownicą!

st. asp. Marcin Zagórski


Inne aktualności

OK