10°C

30
Powietrze
Dobre powietrze.

PM1: 12.90
PM25: 18.03 (72,13%)
PM10: 22.94 (45,88%)
Temperatura: 10.41°C
Ciśnienie: 1001.75 hPa
Wilgotność: 88.94%

Dane z 18.05.2021 03:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Uczyli gasić pożar

18.08.2019
(fot.: Leszek Siporski)

W niedzielę, 18 sierpnia nieopodal miejskiej fontanny w Parku Dernałowiczów doszło do kilku pożarów. Na szczęście na miejscu byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Mińsk Mazowiecki...

Wszystko było pod kontrolą i działo się podczas pikniku zorganizowanego przez strażaków z OSP w miejskim parku, którzy opowiadali na nim m.in. o zjawiskach, jakie zachodzą w pożarach. Właśnie na „żywym” ogniu wyjaśnili, jak należy uciekać z pożogi, co należy robić, a czego nie. A przy okazji zdradzili kilka zaskakujących faktów związanych z obchodzeniem się z ogniem. Mówili także o skuteczności użycia gaśnic – pokazali ich kilka rodzajów i zaprezentowali, która do czego służy i przede wszystkim, jak należy się nimi posługiwać. Był także zadymiony namiot, tor przeszkód z nagrodami i wiele strażackich niespodzianek nie tylko dla małych, ale i dużych gości pikniku. Można też było z bliska przyjrzeć się sprzętowi strażackiemu, który używany jest w akcjach gaszenia pożarów, ba a nawet go użyć. 

- Pomysł na spotkania z mieszkańcami naszego miasta w ramach projektu z budżetu obywatelskiego podsunęli mi członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Mińsku Mazowieckim, której jestem opiekunem. Zależy nam na tym, aby uświadomić mieszkańców na temat zagrożeń jakie towarzyszą pożarom czy innym sytuacjom zagrażającym naszemu życiu i zdrowiu. W związku z tym organizujemy spotkania, na których uczymy udzielania pierwszej pomocy czy, tak jak w tym przypadku, gaszenia pożarów przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego - powiedział portalowi minskmaz.com Mikołaj StosioOSP Mińsk Mazowiecki, który prowadził pokazy.

Ze strażakami nikt się nie nudził. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia.

Inne aktualności

OK