5°C

46
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 17.74
PM25: 27.40 (182,65%)
PM10: 33.83 (75,18%)
Temperatura: 4.62°C
Ciśnienie: 1020.38 hPa
Wilgotność: 75.56%

Dane z 10.03.2026 02:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Pasażer nie żyje, kierowca w stanie ciężkim

13.05.2019 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

W sobotni poranek na drodze 802 w Mikanowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku utraty kontroli nad pojazdem przez 26-letniego kierującego, osobowy seat na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, dachował, po czym uderzył w drzewo. Pasażer tego pojazdu 37-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego wskutek odniesionych obrażeń zmarł, kierujący w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Podczas prowadzonych czynności procesowych, droga wojewódzka nr 802 była przez kilka godzin zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora rejonowego zabezpieczali ślady tego tragicznego wypadku. Prokuratorsko – policyjne postępowanie będzie miało na celu wyjaśnić okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że ok. godz. 06:10, kierujący seatem, na łuku drogi, utracił kontrolę nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, dachował, po czym uderzył w drzewo. Wskutek odniesionych obrażeń pasażer pojazdu 37-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego zmarł na miejscu wypadku. Kierujący z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci wielokrotnie apelowali o ostrożność na drodze. Wiele razy też, przypominaliśmy, że najczęstszą przyczyna wypadków jest nadmierna prędkość oraz niedostosowanie jej do panujących warunków.

Starajmy się przewidywać zagrożenia, zadbajmy o to aby bezpiecznie dotrzeć do celu! Pamiętajmy, nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Wzajemny szacunek na drodze na pewno przyniesie korzyści wszystkim podróżującym.

KPP w Mińsku Mazowieckim / mz

Inne aktualności

OK