Zarejestruj
9°C
Materiał sfinansowany przez KW Mińskie Forum

Sygnalizatory dźwiękowe na Warszawskiej

Z jednej strony są bardzo potrzebne – zainstalowano je na prośby osób niewidomych. Z drugiej – są za głośne i przeszkadzają okolicznym mieszkańcom.

Sygnalizatory dźwiękowe uruchomiono pod koniec marca na wszystkich skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych znajdujących się przy ul. Warszawskiej na terenie miasta, czyli w sumie w 9 miejscach. Są zintegrowane ze światłami – gdy jest zielone, emitują sygnał z określoną częstotliwością, natomiast gdy światło miga, czyli ma się zmienić na czerwone, częstotliwość dźwięku wzrasta. To ogromne ułatwienie dla osób niewidomych i niedowidzących, jednak sygnalizatory stały się problemem dla mieszkańców bloków i domów znajdujących się przy przejściach. Skarżą się oni na zbyt głośno emitowane sygnały, które działają bez przerwy przez cały dzień.

Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższym czasie będzie dokonana korekta ustawień tych urządzeń. Zakłada ona miedzy innymi w godzinach nocnych, czyli 22-6, ściszenie do minimum lub wyłączenie. Już wkrótce sygnalizatory dźwiękowe powinny więc być mniej uciążliwe dla mieszkańców.

Aktualności