-3°C

79
Powietrze
Zła jakość powietrza!
Zamiast roweru zalecamy dzisiaj trening w zamkniętym pomieszczeniu.

PM1: 38.73
PM25: 64.40 (257,6%)
PM10: 97.21 (194,42%)
Temperatura: -3.06°C
Ciśnienie: 1020.04 hPa
Wilgotność: 90.81%

Dane z 21.01.2019 04:05, airly.pl


facebook

Sukcesy w wyścigach

13.06.2018

W ostatni weekend maja Mariusz „Domel” Domalewski wziął udział w pierwszej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Międzynarodowej Alpe Adria w Poznaniu. Do Mińska wrócił z cennymi pucharami.

Mińszczanin Mariusz „Domel” Domalewski, na co dzień motorniczy warszawskiego metra, ściga się na motocyklach od kilku lat. W tym roku, do swoich sukcesów dołożył kolejne. Jak było na mistrzostwach w Poznaniu?

– Przez cały ostatni majowy weekend byłem bardzo szybki. W swojej klasie Rookie 1000 byłem najszybszy w treningach i najszybszy w kwalifikacjach, więc do pierwszego wyścigu startowałem z pol position. Udało mi się wygrać i zdobyłem pierwsze miejsce w Pucharze Polski i drugie w międzynarodowym Pucharze Alpe Adria. Zabrakło mi jednego okrążenia, aby pokonać czeskiego zawodnika – opowiada portalowi minskmaz.com Mariusz „Domel” Domalewski. – Wykręciłem podczas tego wyścigu najszybsze okrążenie, więc do drugiego wyścigu również startowałem z pierwszej pozycji. Drugi wyścig udało się w pełni kontrolować i dojechałem na metę na pierwszej pozycji w Pucharze Polski i zająłem trzecie miejsce w Alpe Adria. Dzięki świetnym wynikom jestem liderem tabeli Pucharu Polski – dodaje.

Ale to nie wszystko. We wtorek, 12 czerwca Mariusz wziął udział w wyścigach na Słowacji, organizowanych przez litewską CrMoto – to szkolenia i amatorskie zawody, które mińszczanin traktuje jako swoisty trening przez zawodami w Pucharze Polski.

– Wyścig na Słowacji był o tyle nietypowy, że rozpoczął się, kiedy zaczynało coraz bardziej padać, a mój motocykl miał opony przeznaczone na suchą nawierzchnię. Jak kończyłem to już było bardzo mokro, ale udało się dowieźć pierwsze miejsce z przewagą blisko 20 sekund nad pozostałymi zawodnikami – wyjaśnia „Domel”.

Przed Mariuszem kolejne jazdy w WMMP. Na szczęście ma po swojej stronie lokalnych sponsorów, którzy uwierzyli, że sportowiec z Mińska może odnosić ogólnopolskie i międzynarodowe sukcesy. Dzięki firmom Jackonet, Zala, Wodex czy Amigo, „Domel” może profesjonalnie przygotować motocykl do wyścigów i pozwolić sobie na większą ilość treningów. Co, jak widać, przekłada się na odnoszone przez niego sukcesy.

Fot. własność Mariusz „Domel” Domalewski

Inne aktualności

OK