17°C

11
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.06
PM25: 6.53 (26,12%)
PM10: 8.39 (16,79%)
Temperatura: 17.02°C
Ciśnienie: 1022.68 hPa
Wilgotność: 60.88%

Dane z 19.09.2020 18:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Strzelał z wiatrówki do osoby siedzącej na ławce

20.08.2019
Wiatrówka, śrut oraz kastet zabezpieczony przez policjantów (fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który przed kilkoma dniami z balkonu jednego z bloków przy ul. Wyszyńskiego strzelał z wiatrówki do osoby siedzącej na ławce przed budynkiem. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu.

Policjanci mińskiej komendy przed kilkoma dniami zostali wezwani w rejon ul. Wyszyńskiego, gdzie zgłoszono, że ktoś z okna pobliskiego bloku, strzela prawdopodobnie z wiatrówki, do osoby. Mundurowi bardzo szybko ustalili mieszkanie z którego padały strzały. Idąc do niego, na klatce schodowej, jak się później okazało, wynajmującego to mieszkanie. Razem z 24-latkiem weszli do środka. W lokalu policjanci zabezpieczyli wiatrówkę wraz z magazynkiem i pudełkiem śrutu, które to wydał im mężczyzna. Ponadto funkcjonariusze sprawdzili, co posiada przy sobie 24-latek. W jego odzieży znaleźli kastet, który także trafił do depozytu.

Z policyjnych ustaleń, wynika, że mężczyzna oddawał strzały z okna mieszkania oraz z balkonu w kierunku osoby siedzącej na osiedlowej ławce. Strzały padły z wiatrówki. 24-latek nie podał powodów swojego zachowania, teraz będzie musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Sprawa prowadzona jest w kierunku stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia. Za taki czyn przewidziana jest kara nawet do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

KPP w Mińsku Maz. / mz


Inne aktualności

OK