7°C

7
Powietrze
Wspaniałe powietrze!
Oddychaj ile sił w płucach!

PM1: 3.03
PM25: 4.09 (16,37%)
PM10: 5.50 (10,99%)
Temperatura: 7.45°C
Ciśnienie: 1005.18 hPa
Wilgotność: 98.50%

Dane z 17.09.2019 21:35, airly.pl


facebook

Strzelał z wiatrówki do osoby siedzącej na ławce

20.08.2019
Wiatrówka, śrut oraz kastet zabezpieczony przez policjantów (fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który przed kilkoma dniami z balkonu jednego z bloków przy ul. Wyszyńskiego strzelał z wiatrówki do osoby siedzącej na ławce przed budynkiem. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu.

Policjanci mińskiej komendy przed kilkoma dniami zostali wezwani w rejon ul. Wyszyńskiego, gdzie zgłoszono, że ktoś z okna pobliskiego bloku, strzela prawdopodobnie z wiatrówki, do osoby. Mundurowi bardzo szybko ustalili mieszkanie z którego padały strzały. Idąc do niego, na klatce schodowej, jak się później okazało, wynajmującego to mieszkanie. Razem z 24-latkiem weszli do środka. W lokalu policjanci zabezpieczyli wiatrówkę wraz z magazynkiem i pudełkiem śrutu, które to wydał im mężczyzna. Ponadto funkcjonariusze sprawdzili, co posiada przy sobie 24-latek. W jego odzieży znaleźli kastet, który także trafił do depozytu.

Z policyjnych ustaleń, wynika, że mężczyzna oddawał strzały z okna mieszkania oraz z balkonu w kierunku osoby siedzącej na osiedlowej ławce. Strzały padły z wiatrówki. 24-latek nie podał powodów swojego zachowania, teraz będzie musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Sprawa prowadzona jest w kierunku stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia. Za taki czyn przewidziana jest kara nawet do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

KPP w Mińsku Maz. / mz


Inne aktualności

OK