Start VII sezonu Mińskiej Ligi Koszykówki

(fot.: mat. prasowe MLK)

Za nami 1. kolejka VII sezonu Mińskiej Ligi Koszykówki. Zapraszamy na jej podsumowanie.

LIGA I

Redluk - Nie Ma Takiej Opcji (72:48)

Rozgrywki I ligi rozpoczęliśmy rywalizacją Mistrza VI sezonu MLK z debiutującym w tej lidze NMTO. Dużo lepsze wejście w mecz zaliczyli gracze Redluk’a - w I kwarcie pokazali swoją klasę, zwyciężając ją aż 20:5! Weterani NMTO nie mieli jednak zamiaru się poddawać i kolejne dwie kwarty były wyrównane, a nawet z lekkim wskazaniem na beniaminka. Jednak w ostatniej części spotkania Redzi nie pozostawili złudzeń, grając zespołowo, wygrali pewnie 72:48, tym samym potwierdzając swój status jednego z głównych faworytów tego sezonu.

Tigers BasketBall - Wierzeje Warriors (55:56)

Ten mecz od początku zapowiadał się bardzo emocjonująco! Do wyrównania były rachunki za półfinał II ligi poprzedniego sezonu, w którym górą było Tigers BasketBall... Podrażnione tym faktem Wierzeje bardzo dobrze zaczęły pierwszą kwartę - na cztery minuty przed jej końcem prowadzili już 11:1, ale Tygrysy podniosły rękawicę, a pierwsza część spotkania zakończyła się dla nich wynikiem 11:15. W kolejnych dwóch kwartach Wierzeje kontynuowały sukcesywne powiększanie przewagi. Na ostatnią część spotkania wyszli z 14 punktowym prowadzeniem, ale Tigers wróciło do gry dzięki fantastycznie punktującemu Radosławowi Różyńskiemu, który w meczu zdobył aż 27 punktów! Wynik był otwarty aż do końcowego gwizdka – ostatecznie Tygrysom udało się odrobić 13 z 14 punktów straty i udanym rewanżem mogą się pochwalić Wierzeje.

Wilki Radzymin - Los Halinos (49:69)

Debiutujące w I lidze Wilki zaliczyły solidne przetarcie – w pierwszym meczu trafiły od razu na wicemistrza ubiegłego sezonu. Zgodnie z przewidywaniami Los Halinos prowadziło praktycznie przez całe spotkanie, ale ogromne brawa dla Wilków, które wyszły na boisko bez żadnych kompleksów i walczyły do samego końca! Byli blisko sprawienia niespodzianki doprowadzając do wyniku 49:55 na 8 minut przed ostatnim gwizdkiem. W końcówce zabrakło im jednak skuteczności, a zespół z Halinowa przypieczętował swoje zwycięstwo powiększając przewagę dzięki rewelacyjnemu Krzysztofowi Januszewskiemu (25 punktów w meczu).

Kozły Kałuszyn - The Blues (50:56)

To spotkanie zapowiadało się jako wyrównany pojedynek zespołów, które zakończyły poprzedni sezon odpowiednio na miejscach 5. i 4. Tak wyglądała I kwarta, natomiast w drugiej lepszą skutecznością popisali się The Blues, dzięki czemu zeszli na przerwę prowadząc 36:18. Kozły jednak nie odpuściły i rzuciły się w pogoń, ale mimo wygrania dwóch ostatnich kwart, nie zdołali zniwelować przewagi Niebieskich z pierwszej połowy meczu, na którą najmocniej popracował Jacek Woliński (27 punktów w meczu).

LIGA II

ASK GOSiR Mrozy – BGK (87:17)

Mecz, którego wynik trudno było typować. Z jednej strony zespół z Mrozów i pytanie czy jego zawodnicy pozbierali formę i mental po odpadnięciu z I ligi z VI sezonie, a z drugiej drużyna BGK debiutująca w MLK. Ostatecznie swoją dominację dobitnie wyraził bardziej doświadczony zespół z Mrozów, kontrolując w pełni przebieg spotkania i wygrywając aż 87:17! Świetną formę zaprezentował Andrzej Abramowski, który imponował skutecznością (31 punktów i 100 procentowa skuteczność w rzutach za 2 pkt – 13/13) i zanotował aż 22 zbiórki! Gratulacje !!! Liczymy, że po opadnięciu stresu związanego z pierwszym meczem w MLK, zawodnicy BGK jeszcze pokażą swoją siłę w kolejnych spotkaniach.

Basket Boys - Marne Szanse (32:34)

Mecz dwóch doświadczonych już w MLK drużyn, które wiedzą, jak zapewnić sobie i kibicom sporą dawkę emocji. Mimo stosunkowo niskiego rezultatu, wynik przez ogromną większość meczu był na styku, dlatego, mimo prowadzenia Marnych Szans przez prawie całe spotkanie, do ostatniego gwizdka nie było pewne, kto tym razem będzie górą. Zwłaszcza, że Marnym, wychodzącym na IV kwartę z prowadzeniem 32:24, posypała się gra – zanotowali sporo strat i niecelnych rzutów, a na 4 minuty przed końcem Basket Boys dostało wiatru w żagle i zaczęło gonić wynik. Doprowadzili, dzięki rzutom osobistym, do remisu na nieco ponad minutę przed końcem spotkania, po czym stracili skuteczność... Ostateczny wynik meczu tuż przed gwizdkiem ustalił Robert Dziugieł rzucając za 2 punkty i popisując się pełnoprawnym Buzzer beater'em oraz zapewniając Marnym Szansom korzystny rezultat w tym rewanżowym spotkaniu za zeszłoroczną porażkę z Basket Boys.

Mistów Raptors – Stratni (32:46)

Mecz debiutanta z weteranem MLK. Doświadczenie było po stronie Stratnych i to oni ustawili wynik meczu już w pierwszej kwarcie, wygrywając ją 21:4! Kolejne kwarty były wyrównane pod względem zdobyczy punktowych, ale ogromna przewaga z początku spotkania pozwoliła dowieźć Stratnym pewne zwycięstwo. Rozpoczynającym przygodę w naszej Lidze chłopakom i dziewczynie z Mistowa życzymy otrząśnięcia się z pierwszych stresów i fajnej gry w kolejnych meczach! Cieszymy się z pierwszych punktów w naszej lidze zdobytych przez kobietę - gratulujemy Julii Pokorskiej!

Sulejówek Basket - Death Band (70:35)

To był chyba najbardziej zagadkowy mecz pierwszej kolejki, gdyż rozgrywały go dwie debiutujące w MLK drużyny. Po dość wyrównanej I kwarcie zakończonej wynikiem 19:15, w kolejnych zespół z Sulejówka sukcesywnie powiększał przewagę, by wygrać wysoko 70:35. Witamy oba zespoły w rozgrywkach, gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za śmiałe poczynania obu drużyn w dalszych meczach!