16°C

21
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 9.22
PM25: 12.57 (50,28%)
PM10: 16.06 (32,12%)
Temperatura: 16.28°C
Ciśnienie: 1028.91 hPa
Wilgotność: 64.75%

Dane z 26.05.2020 14:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Słupek na środku jezdni

23.03.2019
(fot.: minskmaz.com)

Już od ponad miesiąca kierowcom skręcającym w prawo z ul. Warszawskiej w ul. Kościuszki przeszkadza pozostawiony na skrzyżowaniu słupek, który zakrywa wyrwę w jezdni. Co jest powodem tych utrudnień?

Jak udało nam się ustalić, słupek zabezpiecza wyrwę, która powstała na studzience telekomunikacyjnej. Studzienka jest jedną z nielicznych, które zostały na jezdni – zdecydowana ich większość jest na chodnikach. Prawdopodobnie studzienka dawniej znajdowała się na chodniku, jednak w trakcie prac polegających na rozbudowie skrzyżowania musiała zostać na jezdni. I do tego na linii śladów kół, które przez lata przez nią przejeżdżały, aż w końcu się zapadła.

Jak się dowiedzieliśmy, do mińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpływają liczne skargi od kierowców na powstałe utrudnienia w ruchu. Jednak ze względu na fakt, że studzienka jest własnością firmy telekomunikacyjnej, zarządca drogi, czyli właśnie GDDKiA, nie ma możliwości podjęcia się jej naprawy. Jedyne co może zrobić, to zabezpieczyć uszkodzone miejsce i tak się właśnie stało. Stąd omijany przez kierowców słupek stojący na środku drogi.

Okazuje się, że firma telekomunikacyjna została pod koniec lutego powiadomiona o konieczności pilnej naprawy studzienki. Na początku marca poinformowała, że czeka na części, które niestety nie dotrą z prędkością światłowodów, i że trzeba na nie czekać około 4 tygodnie. No cóż, kierowcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość, bo tak naprawdę nie wiadomo, kiedy bezsłupkowo będą mogli wjechać ze skrzyżowania w ul. Kościuszki.


Inne aktualności

OK