7°C

36
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 14.15
PM25: 21.30 (59,07%)
PM10: 26.58 (141,97%)
Temperatura: 7.48°C
Ciśnienie: 1020.08 hPa
Wilgotność: 91.13%

Dane z 05.10.2022 00:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Sielski piknik

08.08.2022
(fot.: Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Maz.)

Jak co roku w wakacje Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła czytelników na piknik „Czytanie na trawie”. W niedzielę 7 sierpnia dopisała pogoda, więc na Skwerze Jana Kilińskiego bardzo dużo się działo...

Było na ludowo i sielsko. O muzykę zadbała Kapela Niwińskich, która co jakiś czas porywała uczestników pikniku do tańca. Podczas warsztatów i duzi i mali mogli lepić pierogi, kisić ogórki, szydełkować, robić wianki. Na leżakach, kocach lub ławeczkach można było poczytać książki lub czasopisma, albo wymienić się książkami w ramach bookcrossingu.

Były animacje dla dzieci, prowadzone przez bibliotekarzy, do których zachęcali międzynarodowi wolontariusze z Fundacji EBU. Nie zabrakło też pysznych przekąsek, które przygotowały m. in. członkinie Kół Gospodyń Wiejskich: „Dobrzańskie Zuchy” oraz „Galimatias” ze Stojadeł. Z kolei na stoiskach ukraińskich, można było spróbować dań tamtejszej kuchni – goście z Ukrainy chętnie też dzielili się technikami przygotowania potraw.

Podczas imprezy zostały wręczone nagrody dla najaktywniejszych czytelników biblioteki w naszym mieście. Jednym słowem – to był piknik, który na długo zostanie w pamięci jego uczestników – jak wielu z nich mówiło – jeden z najlepszych, jakie odbyły się do tej pory. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Fot. i oprac. na podst. mat. MBP

Inne aktualności

OK