Zarejestruj
5°C

Rozpoczęły się kontrole w Strefie Płatnego Parkowania

(fot.: minskmaz.com)

4 stycznia 2018 czyli w 3. dniu funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania miasto przeprowadziło pierwsze kontrole. Cel? Podejmowanie interwencji w przypadkach unikania opłat za postój.

Kierowcom, którzy nie wnieśli opłaty za postój (czyli nie zostawili za szybą ważnego wydruku z parkometru lub karty abonamentowej) kontrolujący zostawili za wycieraczką kartkę w foliowej torebce. Póki co nie są to wezwania do uiszczenia opłaty dodatkowej a jedynie „prośby o stosowanie się do zasad obowiązujących w Strefie”.

Przypominamy, że unikanie wnoszenia opłat, zgodnie z Uchwałą Rady Miasta, będzie skutkowało nałożeniem opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł. W przypadku zapłaty w terminie do 7 dni od dnia wystawienia jej wartość maleje do 30 zł.

Aktualności

Komentarze

+4
+5 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 20:08:37

Wkleję i tutaj. Może komuś się przyda.
Mam wątpliwości czy za parkowanie w niektórych miejscach opłata jest słusznie pobierana. Zgodnie z przepisami SPP powinna być oznaczona znakami D-44 (są), znakami D-18 (są) oraz znakami poziomymi P-18 (nie wszędzie).


Nie wiem czy Jakubowski (PO) akceptuje wyroki NSA wydane za rządów PiS (orzeczenie 09-10-2017) ale poniżej w linku Uchwała NSA. Jak kogoś UM obciąży opłatą dodatkową oraz będzie miał czas i ochotę to można spróbować utrzeć nosa miejskim urzędnikom :)

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/87AB56E32E

"Zgodnie z art. 13b ust. 1 w związku z art. 13 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 1440, z późn. zm.) opłatę za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania pobiera się od korzystającego z drogi publicznej wyłącznie za postój w odpowiednio wyznaczonym do tego miejscu".

"W świetle omawianych przepisów prawnych miejsca płatnego postoju wyznaczone w strefie płatnego parkowania to, co do zasady, miejsca podwójnie oznakowane: znakami pionowymi D–18 i znakami poziomymi typu P-18."

Czyli jeżeli nie ma wymalowanych linii białych to opłata nie powinna być pobierana. Sam znak D-18 oraz "pasy" z kostki brukowej nie wystarczą ;)

-1
+5 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarny kot (postów: 16)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 20:13:11

Brawo! Rada Miasta, dopięliście swego, proszę poczytać na forach jak poróżnili się mieszkańcy miasta i gminy M.Maz. Jak pięknie obrzucają się błotem! A wydawało by się że wszyscy płacimy podatki do Urzędu Skarbowego w Mińsku Mazowieckim. Czy o to chodziło - dobra zmiana? Brawo!

-4
+10 -14
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Atilla (postów: 663)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 20:37:54

Zamiast karać bydło, które parkuje bez opłat to wkładają karteczki z "uprzejmą prośbą"...
Może jeszcze kwiatek za wycieraczkę?
A co do mieszkańców gminy - nareszcie zrobiono w wami porządek.
Roszczeniowe jednostki zostawiające swoje gruchoty po wszystkich możliwych wolnych miejscach wokół stacji PKP. Mam nadzieję, że SPP za jakiś czas będzie jeszcze powiększona. Ku ogólnemu dobru mieszkańców miasta.

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 21:09:32

@Czarny kocie; nie chodzi o podatki płacone do Urzędu Skarbowego w Mińsku Mazowieckim tylko o te płacone do kasy miasta.

+2
+8 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: LukaszNowik (postów: 5)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 06:13:49

Atilla bydło to Ty robisz tutaj.... najłatwiejszym sposobem będzie obrażanie innych na forum, nie mając podstawowej wiedzy o życiu. Twój cytat :"A co do mieszkańców gminy - nareszcie zrobiono w wami porządek" prowokujesz innych do siebie.
Podstawowym problemem jest to, że władze miasta myślą krótkoterminowo. Miasto cały czas się powiększa, ale jeśli chodzi o miejsca parkingowe, jest ich stanowczo niewystarczająco. Najłatwiej z punktu widzenia władz miasta jest wprowadzić płatne parkingi, nawet tam gdzie gdzie ludzie muszą zostawić pojazd na wiele godzin (dworzec PKP). Teren wokół stacji jest dość duży, więc pytanie, czy nie można zrobić dużego piętrowego parkingu w okolicy stacji, na który złożyło by się miasto, gmina, powiat, pkp? tylko po co skoro można rozpętać małą lokalną wojenkę nie patrząc na jej skutki...

+6
+8 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników

"A co do mieszkańców gminy - nareszcie zrobiono w wami porządek.
Roszczeniowe jednostki zostawiające swoje gruchoty po wszystkich możliwych wolnych miejscach wokół stacji PKP."

Mieszkam w Mińsku i nie przeszkadzał mi brak miejsc postojowych w "centrum" i pod PKP. Dlaczego? Bo jak napisałem mieszkam w Mińsku i poruszam się po Mińsku piechotą, a samochodu używam jak jadę po za granice miasta. Codziennie dojeżdżam do Wawy pociągiem i do stacji chodzę piechotą. Natomiast znam takich, którzy mieszkają od stacji ok. 1 km i mimo to dojeżdżają do niej samochodem... I to jest prawdziwy problem, a nie mieszkańcy gminy korzystający z miejsc, które mieszkańcom miasta w zasadzie nie są potrzebne.

-4
+7 -11
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: maria1970 (postów: 20)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 08:56:07

@Atilla
100% racji wieśniaki z okolicznych wiosek najlepiej swoimi gruchotami na peron by wjechali. Zamienili centrum Mińska w jeden wielki parking

+3
+8 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarny kot (postów: 16)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 09:17:17

A inteligencja @maria1970 to skąd się wywodzi z Paryża?! Nie podsycaj jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia...!

+5
+7 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@Maria1970, Atilla, czy korzystacie na co dzień z parkingu przy PKP i w okolicy, że wam to przeszkadza?

0
+5 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarny kot (postów: 16)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 09:32:56

Zadziwiające jest to, że niektórzy traktują plac dworcowy jak centrum miasta. Jak już mówiłem Dworzec i parking przy nim nie jest własnością mieszkańców Mińska!, Każdy powinien mieć równe prawo do parkowania na nim. Strefa powinna się kończyć przed placem dworcowym.

+1
+6 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rg76 (postów: 8)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 10:34:53

DO maria1970 kogo nazywasz wieśniakami czy masz pojęcie, że gmina Mińsk to np. większa część ul. Huberta wszystkie poprzeczne ulice między Huberta a Żwirową a także wszystkie domki jednorodzinne na Targówce która zaczyna 100m za Topazem na Dąbrówki, tych wszystkich ludzi nazywasz wieśniakami kretynko, miernoto z mińskich blokowisk.

-4
+4 -8
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: oskar11 (postów: 541)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 11:02:34

rg76 nie nakręcaj się tak bo robaków w d....ie dostaniesz.

+1
+4 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: independent (postów: 3104)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 17:42:35

W dobrym momencie zajrzałem na forumowe dywagacje. I pytam- gdzie kwestia czystości powietrza? Bo przecież zdrowie mieszkańców jest najważniejsze. Na szczęście w niedalekiej przyszłości w naszym pięknym kraju mają działać tzw. LEZ-y , w których to strefach dla aut-kopciuchów będzie surowy zakaz wjazdu. Oby tylko i w Mińsku takie strefy niskiej emisji powstały, a będzie normalnie jak kiedyś.

+2
+6 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rewolka (postów: 188)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 18:01:24

jak miasto chciało się powiększyć i wchłonąć część gminy - to oburzenie, że NIE, bo podatki będą większe, etc.
jak miasto proponowało gminie wspólną komunikację (wspólny projekt z SSP)- to NIE, bo to piniędze....
a teraz wielkie larum bo miasto ma płatny parking - i bardzo dobrze, że ma... a co do placu dworcowego "czarny kocie", to nie własność kolei tylko miasta. kolej nie remontowała go tylko miasto (z pieniędzy mieszkańców)... jak nie pasuje ci płatne parkowanie przy tym dworcu, to skorzystaj z innego w którym parking jest bezpłatny.

-5
+4 -9
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarny kot (postów: 16)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 18:36:17

@rewolka - Czytamy ze zrozumieniem, niestety nie pisałem, że parking jest własnością kolei lecz również nie jest monopolem Rady Miasta. Dlaczego Mińszczanin w Warszawie może wykupić kartę miejską za 90 zł tj. ok 10 % drożej niż Warszawiak, ale za to MIŃSZCZANIN ma kartę miejską na parking za 120 zł rocznie a sąsiad który mieszka za znakiem M.Maz musi za parking zapłacić ok. 4500 zł rocznie na "godzinówkach" - jesteś w stanie zauważyć różnice?
Oczywiście, że nie upadłem na głowę i nie zapłacę 400 zł miesięcznie za parking na placu dworcowym i będę parkował gdzie indziej. Jak zapewne wiele osób mam głęboką nadzieję, iż maszynka do uzupełniania braków w kasie Rady Miasta i p.BMJ poniesie sromotną klęskę!

+2
+6 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rewolka (postów: 188)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 21:29:22

a dlaczego niby nie jest monopolem Rady Miasta? skoro jest to teren miasta, to miasto może sobie z tym terenem robić co mu się podoba. Zarządcą terenów w imieniu MIESZKAŃCÓW jest rada. jak MIESZKAŃCOM nie podoba się to co robi rada, to mogą ją zmienić... a pozostali (niemieszkańcy) mogą sobie tylko pomarudzić...
sąsiadowi też mówisz jak ma gospodarować WŁASNYM terenem? a może chciałbyś na jego podwórku parkować - i to za darmo.
[quote]
Dlaczego Mińszczanin w Warszawie może wykupić kartę miejską za 90 zł tj. ok 10 % drożej niż Warszawiak [/quote]
nie wiem - zapytaj Właściciela / zarządcę terenu. widocznie jemu tak pasuje.

-3
+2 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarny kot (postów: 16)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 22:02:17

Więc zrobiło i raczej utopi kolejnych kilka milionów z pieniędzy podatników na średnio przemyślaną inwestycję. I to wg. Ciecie @rewolko jest ok? Polska rzeczywistość!

0
+3 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: mark234 (postów: 238)
  • Sobota, 6 stycznia 2018 09:49:15

Mam nadzieję że wprowadzą opłaty za wjazd do centrów miast albo zakaz wjazdu tak jak zrobili to w Kopenhadze oddali miasto ludziom a nie samochodom
http://superbiz.se.pl/opinie-biz/w-tych-miastach-nie-wjedziesz-do-centrum-samochodem-galeria_884309.html

-2
+3 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@ mark Duńczycy to półdebile i potomkowie kazirodczych zwiazkow, na punkcie rowerów to ci ludzie mają wręcz fetysz seksualny, oprócz tego mają legalne domy publiczne dla zoofilów i legalne narkotyki więc może niekoniecznie idźmy w tym kierunku... Druga sprawa w kopenchadze masz wiecej drog rowerowych niż normalnych, do tego metro, autobusy i tramwaje więc trzeba mieć niezłe deficyty umysłowe zeby wgl porownywac kobemhavn do jakiekokolwiek polskiego miasta.
PS
Pisałem to już wczesniej - jeśli mieszkasz w mieście i przeszkadzaja ci samochody to twoje miejsce jest w lesie,
Nie podrawiam.

-4
+1 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: mark234 (postów: 238)
  • Sobota, 6 stycznia 2018 10:07:21

jarosław słynny miszczu kierownicy który nawet do kibla jedzie wozem

+2
+5 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: sailor (postów: 10467)
  • Sobota, 6 stycznia 2018 11:14:54

Od: mark234 (postów: 204) Dziś, 2 godz. temu

jarosław słynny miszczu kierownicy który nawet do kibla jedzie wozem

lewacka kultura w pełnej krasie

-2
+1 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Kalambur (postów: 161)
  • Sobota, 6 stycznia 2018 17:49:54

Widzę, że na forum pojawia się znów kwestia : my mińszczanie, oni mieszkańcy gminy. Totalnie niestety niepotrzebnie. Zbyt mocno parę osób wypowiada się radykalizujac. Ogólnie powinno być tak, że jeśli strefa platnego parkowania będzie powiększona to należy przewidzieć również też abonament dla mieszkańców gminy. Oczywiście odpowiednio droższy bo skądś trzeba opłacać strefę jak również ten zalążek komunikacji miejskiej, dbając również o to by nie było powrotu do bajzlu sprzed wprowadzenia strefy. Wobec czego parkowanie nie może być zbyt tanie, bo będziemy mieli ten sam problem z którego udało nam się na niektórych ulicach wyjść. Cel powinien teraz być jeden - odciążyć od zastawionych samochodów całe centrum miasta. Mam nadzieję, że rozszerzenie strefy to jeszcze kwestia 1 kwartału

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Sobota, 6 stycznia 2018 18:57:36

Nie abonamenty, ale zrobić porządną, jeżdżącą w obie strony komunikację obejmującą wsi z gminy. Oczywiście jeśli gmina się dorzuci. Zobaczcie sobie dyskusję na "obiektywnym" funpage mmz24.pl na facebooku, który "dostał list" od czytelniczki. Oto ten list oraz dyskusja poniżej z udziałem pani z rady gminy Mińsk Mazowiecki (która, jak rozumiem, jest konkurencją dla obecnego wójta):


"Napisała do nas czytelniczka "Jestem z Gminy MM. Mam niestety wrażenie, że Burmistrz Marcin Jakubowski robi wszystko, żeby miasto było utrzymywane przez mieszkańców gminy i powiatu.W pierwszej formie dofinansowania dzieci w żłobkach, dofinansowywane były wszystkie dzieci. Od lutego takie wsparcie będzie tylko dla dzieci z miasta. Decyzja słuszna. Jednak załatwiona w brzydki sposób. Gmina nie była o tym powiadomiona. Radni Gminy uchwalili budżet, po czym dostali informację o zabraniu dofinansowania rodzicom z gminy."
Mieszkańcy Mińska Maz co o całej sprawie sądzicie?"

No lekka przesada. Najpierw mamy się jako mieszkańcy Mińska dorzucać do dotacji dla gminnych dzieci w żłobkach, teraz do abonamentów? Po co? Żeby znów się centrum zapchało? Poczytajcie sobie dyskusję, bardzo pouczająca. Mieszkańcy gminy nie chcą połączenia z miastem, żeby im podatki nie wzrosły, ale przywilejów by chcieli. Zaraz wrzucę link do tej dyskusji na fb.

-2
0 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Sobota, 6 stycznia 2018 19:13:11

Tu link, nie trzeba mieć konta na fb: https://www.facebook.com/mmz24pl/photos/a.486801521443107.1073741827.486793494777243/1387565741366676/?type=3&theater

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Sobota, 6 stycznia 2018 22:39:49

Ho, ho, ho, kliknąłem w link i okazało sie, że Adaś mnie ..... zablokował :')
Adaśko a czymże ja ci biedaczysko podpadłem? Rozumiem, że BMJ mnie blokuje, pierwsze ucho mnie blokuje. Ba, nawet oficjalne(!) konto Miasta Mińsk Mazowiecki mnie blokuje (chyba profilaktycznie bo nigdy nic nie napisałem ale mamy taki klimat i pewnie jest zarządzane przez pierwsze ucho) ale Ty Adaśko .... Przecież nawet niektórzy tutaj na forum brali mnie kiedyś za Ciebie. Jak tu teraz żyć ;D


Dość prywaty. Z linku dobrze rozumiem: żłobki i abonamenty dla mieszkańców gminy wiejskiej - ok, ale miejskie podatki już niekoniecznie? Nieładnie. Połączenie mińskich gmin? Chyba też niekoniecznie tego chcą: "Oczywiście bez łączenia gminy z miastem broń Boże".

Skoro kością niezgody miejsko-wiejskiej jest ten nieszczęsny abonament dla mieszkańców miasta spoza SPP to może nie powinno go być? Abonament tylko dla mieszkańców odpowiednich podstref SPP. Wtedy mieszkańcom zza miedzy żal doopy by nie ściskał a mieszkańcom miasta zostałby to, co burmistrz nazywa komunikacją miejską. Zostaje jeszcze jak radzi Marian chodzenie z buta. Sam praktykuję. Ale jak już pojadę samochodem do centrum to chciałbym móc sprawnie i szybko zaparkować, nawet za cenę 2 zł/h. Skoro miejsc parkingowych w pewnych okolicach miasta brakuje to trzeba jakoś wtedy je reglamentować.


Mam wrażenie, ze niektórzy tak kochają samochody, że chyba mieszkają z nimi w garażu. Pewnie nawet te zastawiające wjazdy, skrzyżowania czy przejścia im nie przeszkadzają. A co za dużo to i .... No tak zapomniałem, jak komuś przeszkadzają samochody zastawiające wjazdy, skrzyżowania czy przejścia w mieście to niech mieszka w lesie.

-2
+1 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rewolka (postów: 188)
  • Sobota, 6 stycznia 2018 22:59:35

no nie... miasto złe, bo nie dokłada do miejsc w żłobkach za dzieci z poza miasta... no żal d.... ściska... to gdańsk, wrocław i poznań też są złe, bo nie dokładają się do mińskich żłobków... przecież nikt gminom nie zabrania dofinansowywania własnych mieszkańców (ich żłobkowych pociech)... dlaczego MIESZKAŃCY MIASTA mają płacić za innych??? Miasto ma dbać o interesy mieszkańców...

-2
+1 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Sobota, 6 stycznia 2018 23:25:12

Najlepsze jest oburzenie, rada miasta nie poinformowała gminy, że cofa dotację. A zaznaczmy, że umożliwiły to nowe przepisy. Nie bardzo rozumiem, to rada miasta ma się w każdej sprawie konsultować z gminą?

Tak AG, dobrze rozumiesz. Ludzie budują się poza miastem, wolą niższe stawki podatku za grunt i nieruchomości niezamieszkale, które w Mińsku, jak wie każdy, kto płaci np. za garaż podziemny, są dużo wyższe niż za lokale mieszkalne, i jeszcze się burzą, że podatnicy z miasta nie chcą im dopłacać do żłobków i parkowania. Coś się chyba komuś pomyliło. Czas udać się do swoich włodarzy i zapytać o gminne żłobki i autobusy.

-2
+3 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rg76 (postów: 8)
  • Sobota, 6 stycznia 2018 23:33:23

Tak jestem z gminy i płacę podatek do kasy miasta od nieruchomości, którą posiadam w Mińsku i oburzam się, że nie mam możliwości wykupienia abonamentu aby pod nią parkować i prowadzić spokojnie działalność gospodarczą tylko proponuje mi się bandycki haracz ponad 4000 rocznie

-5
+3 -8
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Atilla (postów: 663)
  • Niedziela, 7 stycznia 2018 00:35:41

@rg76 - to się cwaniaczku przenieś ze swoją działalnością w miejsce swojego zamieszkania jak ci nie pasuje.
Miasto umożliwiło ci zarobkowanie więc płać "haracz" i płać za miejsce parkingowe - to są twoje koszty prowadzenia działalności. Zdziwiony?
A o to że się pobudowałeś poza miastem bo już się nachapałeś kasiory to sorry - twój problem.

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rewolka (postów: 188)
  • Niedziela, 7 stycznia 2018 11:04:49

takie przypadki jak rg76 miasto powinno rozpatrywać indywidualnie. jeżeli ktoś posiada nieruchomość to powinien mieć możliwość parkowania przy niej (i jak piszę o posiadaniu to wcale nie mam na myśli tylko własności, lecz nawet najem). nie musi być to nawet darmowy parking, lecz chociaż za te 120zł...

+2
+4 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: cobra.rdc (postów: 1040)
  • Niedziela, 7 stycznia 2018 11:19:17

A gdzie jest napisane, że z okolic miasta trzeba koniecznie do niego przyjeżdżać swoim samochodem?
Może warto naciskać na Włodarzy, aby tak zorganizowali transport lokalny żeby stał się on realną alternatywą dla osób dojeżdżających do MMz z terenu powiatu? Dotyczy to zarówno osób zmierzających „do pociągu” jak i tych załatwiających sprawy lub pracujących w mieście. Sami przewoźnicy powinni nawiązywać współpracę, aby oferta przewozowa (skomunikowania) oraz taryfowa były atrakcyjne dla pasażerów.
Są przykłady miast i przewoźników w których takie rzeczy już się dzieją
http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/pks-sieradz-wspolpraca-z-koleja-to-dzis-koniecznosc-57300.html
Przecież wszystkim chodzi o to samo – o sprawne przemieszczenie się z punktu A do punktu B, a jeśli szybciej i taniej można by to zrobić transportem publicznym? Za jego sprawne funkcjonowanie w powiecie odpowiada Starostwo, więc niech w porozumieniu z ościennymi Gminami zapewni/zorganizuje realną alternatywę dla swoich mieszkańców...
Póki co Miasto Mińsk Mazowiecki musi rozwiązać problemy swoich mieszkańców, którzy nie tylko nie mają gdzie parkować, ale nawet poruszać się bo każdy wolny skrawek chodnika, czy nawet jak 1 Listopada parku (sic!) jest zastawiany samochodami głównie osób nie będących mieszkańcami miasta, których nie interesuje jakość życia i przestrzeni publicznej miasta. Dlatego chciałbym też uświadomić wszystkich tych z Państwa którzy postrzegają MMz jak parking dla swych aut, że w tym mieście żyje ponad 40 tysięcy ludzi...

0
+3 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Niedziela, 7 stycznia 2018 12:12:27

Cobra ma rację. Ludzie w ogóle się inie orientują, za co odpowiada miasto, za co gmina, a za co powiat. Myślą, że jak Mińsk jest w centrum, to z pretensjami do burmistrza. Ciekawe, czy na wybory chodzą, bo jeśli tak, to powinni zauważyć, że w gminie głosują na radę gminy, a nie miasta, oraz na wójta. I to tam powinni się udać w sprawie komunikacji. Zresztą, radni miejscy i burmistrz ich żale mają gdzieś, bo nie są zależni od ich głosów. Za to od głosów ludzi, którzy nie mogą przejść chodnikiem do własnego domu - jak najbardziej.

Tak samo powiat - czemu tam się nie zwrócicie? Wiecie w ogóle, co oni dla Was robią? Może zbierzcie się i napiszcie jakąś petycję, w końcu wybory idą, będą mogli się wykazać czymś sensownym, a nie lansem na dożynkach. Może trzeba się zorientować, kto jest Waszym radnym w radzie powiatu? Mówię o wsiach, gdzie nie ma PKP. I może by ruszyło coś z parkuj i jedź, a tak to te narzekania są jałowe.

Ale po komentarzach widać, że chodzi o profity bez własnego wkładu. Dotacje na żłobki były fajne, ale już podatków do wspólnej kasy się nie chce płacić. Poza tym nie każda gmina ma z tym problem, np. w Kałuszynie działa żłobek samorządowy, więc można? Można. Trzeba tylko się postarać, a nie korzystać z rozwiązań miejskich i jeszcze się żalić, że mieszkańcy miasta, obciążeni wysokimi podatkami, nie chcą Wam dopłacać.

-3
+1 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Niedziela, 7 stycznia 2018 12:14:12

O proszę: http://zlobek.kaluszyn.pl/

Da się?

-2
+1 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: t-71 (postów: 207)
  • Niedziela, 7 stycznia 2018 18:49:14

Ale chwilę chwilę co niektórzy chcą aby miasto jeszcze ich zwoziło z terenu gminy i powiatu ,no to lekkie przegięcie.O ile z rejonów przylegających do miasta (Chuberta - teren gminy,Dąbrówki -Targówka,Stojadła-Cerfur) to jeszcze zrozumiem.I tak właściwie powinno być.Ale dalej? przecież jak sama nazwa wskazuje komunikacja miejska.

-3
0 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Wóz z węglem (postów: 948)
  • Niedziela, 7 stycznia 2018 18:52:55

t-71 chyba Huberta a nie Chuberta...

-2
0 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: t-71 (postów: 207)
  • Niedziela, 7 stycznia 2018 19:22:43

Oczywiście

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 11:46:55

Admin stronniczego funpage'a usunął wątek. Pewnie dlatego, że pojawiło się za dużo głosów od nie-klakierów.

+2
+5 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 12:31:12

@rg76: "... bandycki haracz ponad 4000 rocznie"

Bandycki? W większości każdy ponosi jakieś mniejsze lub większe koszty dojazdu do pracy. Wydaje mi się, że przy obecnych stawkach mieszkańcy gminy pracujący w Mińsku Maz. nie są zadowoleni ale czy mogą czuć się pokrzywdzeni? Czy dojeżdżający do Warszawy mińszczanie nie ponoszą porównywalnych kosztów? Ktoś poda ile kosztuje miesięczny KM i ZTM? Tymczasem koszt parkowania w Mińsku Maz. to miesięcznie waha się od 315,40 do 381,80 co daje średnio w roku 351,37.

Ja jeżdżąc to W-wy własnym samochodem ponoszę dużo wyższe koszty dojazdu do miejsca pracy. Sam koszt paliwa jest sporo wyższy niż te 350 zł. Dochodzi ubezpieczenie a parkowanie płatne w W-wie jest dużo droższe niż w Mińsku. Nie ma co narzekać na Mińskie stawki.

+5
+6 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 12:33:23

Rozumiem mieszkańców gminy którzy korzystali z parkingu przy PKP, dla nich jest to dodatkowy koszt do biletów miesięcznych. Ale parking przy PKP nie pomieści wszystkich chętnych, nawet gdyby SPP nie obowiązywała przy stacji PKP. Tylko, że zasada "kto pierwszy ten lepszy" nie rozwiązuje problemu przy dworcu. Załapią się tylko Ci co wyjeżdżają o 6 rano a Ci z 7 rano będą już niezadowoleni. Trzeba szukać innych rozwiązań. Ale to nie jest zadanie dla burmistrza miasta. On ma za zadanie dbać o mieszkańców, co chyba jest oczywiste. Niech wójt ruszy głową. Może rozwiązaniem byłby gminny parking z komunikacją na dworzec finansowane ze środków gminy wiejskiej? Na terenie gminy wiejskiej także jest stacja PKP. Szkoda, że nie z tej strony Mińska co potrzeba ale może tam gmina powinna zainwestować z parking dla chętnych mieszkańców swojej gminy?

-2
+1 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: pol6343 (postów: 5)
  • Wtorek, 9 stycznia 2018 08:43:39

Proponuję aby Mińsk Mazowiecki stał się miastem zamkniętym dla przyjezdnych . Na wjazdach do miasta stały rogatki z poborem opłat a przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w mieście w trybie natychmiastowym musieli usunąć się do innych miast i osad z zakazem powrotu. Proponuję także wprowadzić zakaz handlu w galeriach od godziny 8-16/30 a w tym czasie będą odprawiane rekolekcje oraz pogawędki w miejskiej bibliotece .

-2
+1 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Pelet (postów: 6)
  • Wtorek, 9 stycznia 2018 09:38:02

A co z parkingami wielopoziomowymi ? Z tego co pamiętam jakiś radny obiecywał w kampanii takie inwestycje.

-4
0 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Łado (postów: 380)
  • Wtorek, 9 stycznia 2018 10:25:22

Frajerzy zapłacili, cwaniaki dostali upomnienie.

O pardon, nie frajerzy tylko praworządni.

-5
0 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Z tego co widziałem to w zatoczkach przy Kościuszki nadal obowiązuje strefa ograniczonego postoju. Czyli, że można stać przez tą godzinę. Po co więc kupować abonament, skoro na zakupy wystarczy godzina postoju, a na cały dzień można zostawić samochód za darmo w odległości 200-300 metrów od stacji.

-3
+1 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: cobra.rdc (postów: 1040)
  • Wtorek, 9 stycznia 2018 19:30:16

Polecam lekturę wszystkim krytykom zmian zapoczątkowanych w polityce transportowej miasta wraz z Nowym Rokiem...
http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/felieton-chodniki-okupowane-przez-lewactwo-czyli-przez-kogo-57336.html

+3
+6 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abc321 (postów: 1)
  • Wtorek, 9 stycznia 2018 22:54:25

Niektórzy z Was chyba zapomnieli, że Mińsk jest miastem powiatowym i jeśli nie radzi sobie z obsługą mieszkańców powiatu to proponuję, żeby wszystkie instytucje powiatowe przenieść np do Sulejówka, Halinowa Kałuszyna lub Mrozów. Wówczas Mińsk pozbędzie się tego niechcianego i znienawidzonego "motłochu". Może tam też ktoś wpadnie na pomysł, żeby wprowadzić dla przyjeżdżających mińszczan płatne parkingi.... Może wreszcie te miasta zaczną się rozwijać... Czy wtedy Mińsk na tym straci ???? Bycie miastem powiatowym nie jest dane raz na zawsze...

-5
+1 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Travis (postów: 264)
  • Wtorek, 9 stycznia 2018 23:08:17

Oto głos kolejnego "uciemiężonego" z tzw. głębokiego terenu - bo nie może on już zostawiać na cały dzień swojego auta bezpośrednio w sąsiedztwie budynku dworca PKP bez wniesienia opłaty...

-2
+2 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: independent (postów: 3104)
  • Wtorek, 9 stycznia 2018 23:39:02

Dziwię się, że w mińskim dziale piszą ludzie spoza miasta, mimo że mają tu swój dział niżej. Mińszczanie raczej o dożynkach i innych kolorach i szarościach wiejskich nie piszą.
A fakty są takie, że mimo parkometrów, parkingi są i tak niemal zajęte, z tą różnicą, że wreszcie jest ład i skład. I nie każdy taki chytry, jak tu niektórzy wyolbrzymiają.

-2
+4 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: independent (postów: 3104)
  • Wtorek, 9 stycznia 2018 23:50:25

Od 20 grudnia do dnia dzisiejszego rozmawiałem z około 60-70 mieszkańcami miasta (nie tylko znajomymi) i nie było wśród nich osoby niezadowolonej, tak z parkometrów, jak i komunikacji miejskiej. Tak więc Panie Burmistrzu, takimi udogodnieniami dla mieszkańców, zdobywa Pan sporą armię nowych głosów podczas wyborów.

-6
+1 -7
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: oskar11 (postów: 541)
  • Środa, 10 stycznia 2018 13:29:48

@abc to parkuj sobie za darmo w Sulejówku Halinowie,a do MM przyjeżdżaj pociągiem

+2
+5 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: LukaszNowik (postów: 5)
  • Czwartek, 11 stycznia 2018 17:36:26

Do independent, nie jestem pewien czy wiesz w jakim dziale piszesz. To jest dział "Ostatnio komentowane aktualności", nie ma słowa : tylko dla mieszkańców Mińska. Pomyśl zanim coś napiszesz. Jesteś świadom tego, że duża część mieszkańców korzysta z usług na terenie gminy Mińsk Mazowiecki? Wiesz o tym, że największe inwestycje w Mińsku prowadzą ludzie, którzy nie są mieszkańcami Mińska? Teraz wygląda to tak, że np. osoba mieszkająca 300m. za znakiem Mińsk Mazowiecki, która od zawsze była związana z miastem, teraz dostaje pstryczek w nos. Na forum widać, że to tym największym "MIASTOWYM" wystaje słoma z butów. Niektórzy zbyt bardzo zachłysnęli się powietrzem z Warszawy. A to właśnie z takich wielkich "MIASTOWYCH" z Mińska śmieje się stolica!

0
+3 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Andy49 (postów: 8)
  • Czwartek, 11 stycznia 2018 17:52:37

Do "czarny kot": Dobra zmiana nie ma nic do tego bo burmistrz i większość Rady Miasta to PO.

0
+3 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Andy49 (postów: 8)
  • Czwartek, 11 stycznia 2018 17:59:22

Gdyby ktos rozsądny pomyślał, to planowana przebudowa dworca PKP i jego otoczenia stwarza okazję do budowy nowoczesnego i eleganckiego parkingu 2 - 3 poziomowego na placu przed dworcem. Znacznie zmniejszylo by to obecne problemy z parkowaniem.

-5
+2 -7
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Ale o czym tu w ogóle dyskusja? Władze miasta podeszły do problemu od d*py strony. Ulice, parkingi i chodniki w Mińsku są zastawione przez samochody ludzi, którzy kupili tu mieszkania i zabrakło dla nich miejsc parkingowych (słynne 0,5 miejsca parkingowego na 1 mieszkanie) i samochody wystawione na sprzedaż (komisy na publicznych parkingach). Dużo jest też samochodów ludzi, którzy parkują pod swoją pracą (np. pracownicy galerii Partner stawiają swoje samochody na ul. Konstytucji 3 Maja i Kazikowskiego). A że ogarnięcie tego bajzlu wymagało by sporo pracy, to włodarze poszli na łatwiznę i ustawili parkometry utrudniając tym samym życie ludziom korzystającym ze stacji PKP i PKS. Bo jak wiadomo parking przy PKP nie służy do tego żeby parkować na nim w celu dalszej podróży w PKP ;-)

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: iwonka50 (postów: 295)
  • Piątek, 12 stycznia 2018 19:09:29

W warunkach zabudowy i projektach budowlanych jest co najmniej 1 miejsce na 1 mieszkanie zgodnie z mpzp. I co się dzieje dalej? Nadzór budowlany odbiera budynek z 0,5 miejsca na mieszkanie. Reszta gdzieś znika po drodze.

0
+2 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: oskar11 (postów: 541)
  • Piątek, 12 stycznia 2018 23:19:48

Iwonka -brawo,o ktory budynek chkodzi?trzeba to zweryfikować i ew.zaskarżyć do wyższej instancji

-1
+3 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Travis (postów: 264)
  • Piątek, 12 stycznia 2018 23:24:19

@iwonka50, nie pogrążaj się już kobieto...

-1
+3 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Wóz z węglem (postów: 948)
  • Sobota, 13 stycznia 2018 10:14:57

@iwonka50, nie pogrążaj się już kobieto...

-1
+2 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kumak (postów: 15129)
  • Sobota, 13 stycznia 2018 11:10:08

Pokazywałem już te dwa parkingi i pokaże jeszcze bo nic się nie zmienia- miasto buduje parkingi dla tych którzy nie kupili miejsc parkingowych w swoich osiedlach https://youtu.be/jl7QNxNDdHE https://youtu.be/8cmE_K7w2ig

-3
+2 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: iwonka50 (postów: 295)
  • Sobota, 13 stycznia 2018 15:20:54

Nawet jakby kupili to nie wystarcza tych miejsc bo deweloperzy za mało budują. U mnie na osiedlu fizycznie brakuje kilkunastu miejsc. Tzn. o tyle jest za mało w stosunku do liczby mieszkań.

+2
+5 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Wóz z węglem (postów: 948)
  • Sobota, 13 stycznia 2018 16:43:44

iwonka50 - trzeba wiedzieć jak ze sceny zejść niepokonaną...

-2
+3 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: iwonka50 (postów: 295)
  • Sobota, 13 stycznia 2018 17:53:05

Rozładowałas tego węgla ale nic nie pomogło. Zaśmiecasz forum.

0
+4 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Atilla (postów: 663)
  • Sobota, 13 stycznia 2018 20:01:02

Daj już spokój kobieto z tymi swoimi mądrościami dla sprawnych inaczej...
Piszesz jakieś dyrdymały a potem jeszcze atakujesz osoby które chcą ci pomóc...

-1
+3 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: iwonka50 (postów: 295)
  • Sobota, 13 stycznia 2018 20:53:52

*mądrościami dla sprawnych inaczej... Czyli dla ciebie? Polecam specjalistę od paranoi na punkcie ukwiałów. Lub ewentualnie innych koralowców szesciopromiennych.

-1
+3 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Travis (postów: 264)
  • Sobota, 13 stycznia 2018 21:32:37

Typowe wredne babsko...
Teraz będzie nas zamęczać swoimi postami...

+1
+3 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: iwonka50 (postów: 295)
  • Sobota, 13 stycznia 2018 22:15:36

Piszę obecnie pracę dyplomową nt "Osobniki antypatyczne w środowisku małomiasteczkowym i ich głupie wypowiedzi". Na tym forum znalazłam szerokie pole do badań. Brakuje mi jeszcze kilku antypatycznych wypowiedzi i będę miała komplet dla promotora.

-3
+1 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Travis (postów: 264)
  • Sobota, 13 stycznia 2018 23:26:39

Rozumiem, że ta praca to w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku?
No, to masz już komplet materiałów, do tego dodaj swoje żenujące komentarze i wypad z forum.

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: iwonka50 (postów: 295)
  • Niedziela, 14 stycznia 2018 15:37:56

Jeszcze nie mam kompletu ale w takim tempie szybko nazbieram. *wypad z forum ? Ale dlaczego? Jest przecież tak miło. Nie mogę odmówić sobie tej przyjemności. W Radomiu nie mogę tak sympatycznie porozmawiać.

-4
0 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Atilla (postów: 663)
  • Niedziela, 14 stycznia 2018 16:49:28

No to jak jest ci "tak miło" i "przyjemnie" to dalej pisz te swoje brednie, babiszonie...
Widocznie taki masz sposób na zaspokajanie się:)
Żal...

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Alinerri (postów: 44)
  • Niedziela, 14 stycznia 2018 20:19:53

SPP to niezły pomysł pod warunkiem sprawnej komunikacji .

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Środa, 17 stycznia 2018 16:36:57

Jakby kogoś interesowało ile kosztuje jeden miński parkometr.

Za 20 sztuk zapłaciliśmy 453'205,80
Za sztukę wychodzi 22'660,29. W cenie montaż, 5 letnia gwarancja, bieżący serwis, ewentualna aktualizacja oprogramowania, wyszkolenie 2 osób do obsługi, transfer danych, wymienne kasetki, etc.

Był tylko jeden oferent.