
Gra miała na celu przybliżenie sylwetki poetki, ukazanie jej związków z Mińskiem Mazowieckim, rozbudzanie wrażliwości czytelniczej i propagowanie turystyczno-rekreacyjnych imprez na orientację.
W grze wzięło udział 8 drużyn ze szkół:
- Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jakubowie,
- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim,
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim,
- Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
wraz z opiekunami oraz indywidualnie Magdalena Bernat-Protaziuk.
Zadaniem uczestników gry było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi Punktami Kontrolnymi oraz wykonanie poleceń podanych na karcie startowej. Uczestnicy odwiedzili miejsca związane z życiem poetki, m.in. ul. Kościuszki (dawna Dworcowa, przy której mieściła się Siedmioklasowa Pensja Marii Grochowskiej, gdzie pracowała), ul. 1 Maja (dom, w który mieszkała), kościół pw. NNMP oraz cmentarz parafialny, gdzie znajduje się grób Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej.
Nagrodzono trzy pierwsze drużyny, które jako pierwsze wróciły do biblioteki z kompletem punktów. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki przygotowane przez organizatorów i Urząd Miasta. Na zakończenie odbył się konkurs pięknego czytania utworów poetki, w którym udział wzięli przedstawiciele zespołów gry miejskiej.
Uczestników konkursu oceniło jury w składzie: Renata Bakuła (polonistka, przewodnicząca), Karolina Wieczorek (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej), Anna Popławska (kierownik Biblioteki Pedagogicznej filii w Mińsku Mazowieckim).
Laureatami konkursu zostali:
- Kacper Domański - kl. Vb - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jakubowie
- Natalia Piwowarczyk - kl. Vb - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
- Wiktor Legat - kl. Vb - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
mat. organizatorów / UM Mińsk Maz.