-1°C

75
Powietrze
Zła jakość powietrza!
Spacery w taki dzień nie są wskazane.

PM1: 36.56
PM25: 55.26 (221,04%)
PM10: 86.55 (173,1%)
Temperatura: -0.62°C
Ciśnienie: 1019.16 hPa
Wilgotność: 72.27%

Dane z 05.12.2019 18:50, airly.pl


facebook

Radio RMF FM odwiedziło Mińsk

30.11.2019
(fot.: minskmaz.com)

Żółto-niebieskie miasteczko popularnego radia zawitało do naszego miasta w sobotę, 30 listopada. To właśnie z Mińska nadawali na żywo po Faktach RMF FM w godzinach od 8 do 14! O czym mówili?

Radio RMF FM odwiedziło Mińsk Mazowiecki w ramach akcji "Twoje Miasto". Polega ona na tym, że słuchacze zgłaszają swoje miasta, a to, które wygrywa w głosowaniu internetowym zostaje odwiedzone w weekend przez ekipę radia.

Podczas wejść na żywo z naszego miasta redaktor Michał Dobrołowicz rozmawiał między innymi z Katarzyną Łaziuk z UM, która przywitała słuchaczy i przedstawiła realizowany w Mińsku projekt "Kultura włączania", Wojciechem Cichoniem, który mówił o mińskich komiksach czy Przemysławem Fedorowiczem, który przybliżył dzieje 7. Pułku Ułanów Lubelskich. O bezpłatnej komunikacji miejskiej w Mińsku dla seniorów z całej Polski opowiadała na antenie radia Wanda Rombel, Leszek Celej zaś przedstawił sylwetki Jana Himisbacha i Michała Elwiro Andriolliego. Byli też Agnieszka Boruta z MDK, która zapraszała do zwiedzania ekspozycji w Pałacu Dernałowiczów oraz Robert Smuga i Leszek Kopczyński, którzy opowiadali o rugby w Mińsku. Na koniec na antenie radia usłyszeć można było Elżbietę Sieradzińską, która mówiła o Alei Gwiazd Literatury.


Inne aktualności

OK