17°C

46
Powietrze
Dobre powietrze.

PM1: 18.76
PM25: 27.84 (111,37%)
PM10: 39.69 (79,38%)
Temperatura: 16.79°C
Ciśnienie: 1010.76 hPa
Wilgotność: 76.88%

Dane z 23.09.2020 10:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Przywiązała świnię do drzewa, odpowie za znęcanie

13.05.2020

Mieszkanka Sulejówka odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem poprzez porzucenie. Kobieta przywiązała do drzewa kupioną tego samego dnia świnię. Wcześniej 31-latka widywana była przez mieszkańców jak chodziła z nią na smyczy. Ponieważ właściciel mieszkania, które wynajmuje kobieta, nie zgodził się na trzymanie świni w domu, postanowiła pozostawić ją w lesie.

Przed kilkoma dniami policjanci z komisariatu w Sulejówku zostali poinformowani, przez strażników miejskich, że w rejonie stacji PKP Sulejówek Miłosna do drzewa w kompleksie leśnym, ktoś przywiązał świnię. Szybko skojarzono, że mogła to zrobić 31-letnia mieszkanka Sulejówka, ponieważ wcześniej kobiecie kilka razy zwierzę uciekało z posesji i interweniowali strażnicy miejscy, którzy informowali kobietę jak ma postępować. Sprawę przekazali funkcjonariuszom z komisariatu w Sulejówku.

Policjanci wszczęli dochodzenie z ustawy o ochronie zwierząt. W ramach prowadzonego postępowania ustalili, że 31-latka kupiła świnię tego samego dnia rano w województwie warmińsko – mazurskim od jednego z rolników. Ponieważ właściciel mieszkania, od którego kobieta wynajmuje mieszkanie nie zgodził się na trzymanie takiego zwierzęcia w domu, 31-latka postanowiła przywiązać świnię do drzewa w lesie.

Mieszkanka Sulejówka odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzętami poprzez porzucenie, gdyż zgodnie z zapisami ustawy o ochronie zwierząt takie postępowanie jest przestępstwem i podlega karze nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

st. asp. Marcin Zagórski/rr


Inne aktualności

OK