Zarejestruj
16°C
Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Przejście do SP 5 od ul. Litewskiej

(fot.: minskmaz.com)

Teraz na posesji przy ul. Litewskiej, znajdującej się na tyłach Szkoły Podstawowej nr 5, jest rozjeżdżona trawa. Ale już wkrótce powstanie na niej parking i chodnik prowadzący na teren szkoły.

Oznacza to, że do SP5 będzie można dostać się nie tylko od frontu budynku, czyli od ul. Małopolskiej, ale również od strony ul. Litewskiej. Powstaną także pasy na jezdni, gdyż na wysokości przejścia znajduje się przystanek miejskiej linii autobusowej M1. Już rozpoczęły się prace przygotowawcze, a początek głównych robót planowany jest na wiosnę tego roku. Wykonawcą będzie Zarząd Dróg Miejskich Mińsk Mazowiecki.

– Od dłuższego czasu prowadziłem rozmowy z właścicielem gruntu. Bardzo mi zależało na tym, aby usprawnić rodzicom dowożenie dzieci do „Piątki”. Teraz, gdy od stycznia mamy bezpłatną komunikację miejską, a przystanek linii M1 znajduje się na ul. Litewskiej tuż przy szkole, dzieci nie tylko przejdą do budynku od drugiej strony, ale również podjadą pod samą furtkę autobusem. Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie przyczyni się również do zmniejszenia ilości parkowanych rano i po południu samochodów na ul. Małopolskiej – powiedział portalowi minskmaz.com burmistrz Marcin Jakubowski.

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.