14°C

11
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.74
PM25: 6.42 (42,8%)
PM10: 6.89 (15,3%)
Temperatura: 14.22°C
Ciśnienie: 1014.43 hPa
Wilgotność: 90.25%

Dane z 20.07.2024 06:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Prowadziła auto z dzieckiem i blisko trzema promilami

13.06.2024

3 czerwca do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, że na DK 2 jedzie wężykiem volkswagen. Do działań natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy w Ryczołku zatrzymali do kontroli opisany pojazd. Badanie alkomatem kierującej wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Warto zaznaczyć, że kobieta przewoziła także dziecko.

3 czerwca po południu do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, że na DK 2 w kierunku Siedlec jedzie volkswagen, którego styl jazdy wskazuje, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy w Ryczołku zatrzymali do kontroli opisany pojazd.

W związku z wyczuwalnym alkoholem od kierującej, mundurowi dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości. Okazało się, że 37-latka posiada blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Podczas prowadzonej kontroli, szczególną uwagę mundurowych przykuł widok przebywającego na tylnym siedzeniu w foteliku 6-letniego syna kierującej.

W tej sytuacji dziecko zostało bezpiecznie przekazane pod opiekę tacie, a kierująca trafiła na komisariat.

Kobieta usłyszała zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 6-letniego synka. Zatrzymano jej także prawo jazdy.

Teraz mieszkance powiatu Węgrowskiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie. Apelujemy: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/D.K / KPP w Mińsku Mazowieckim


Inne aktualności

OK