4°C

29
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 10.54
PM25: 17.35 (40,75%)
PM10: 18.34 (115,65%)
Temperatura: 4.20°C
Ciśnienie: 1011.40 hPa
Wilgotność: 93.13%

Dane z 05.03.2024 11:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Prowadził auto z czterolatkiem i dwoma promilami

07.12.2023
Ulica Warszawska w Mińsku Mazowieckim, zdjęcie ilustracyjne (fot.: minskmaz.com)

28.11 przed północą, policjanci z drogówki na jednej z ulic w Mińsku Mazowieckim zatrzymali do kontroli subaru. W związku z tym, że od kierowcy była wyczuwalna silna woń alkoholu, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało prawie dwa promile. Szczególną uwagę policjantów zwrócił jednak widok śpiącego dziecka, w foteliku na tylnym siedzeniu.

Tydzień temu w nocy, policjanci z Wydziału Ruchy Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki subaru. W związku z wyczuwalnym alkoholem od kierowcy, mundurowi dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości. Okazało się, że 28-latek posiada prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Podczas prowadzonej kontroli, szczególną uwagę mundurowych przykuł widok śpiącego na tylnym siedzeniu w foteliku 4-letniego syna kierowcy.

Mężczyzna tłumaczył swoje naganne postępowanie tym, że udał się po prostu z chłopcem na przejażdżkę. W tej sytuacji dziecko zostało bezpiecznie przekazane pod opiekę babci, a kierowca trafił do komendy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 4-letniego synka. Zatrzymano mu także prawo jazdy.

Teraz mieszkańcowi Mińska Mazowieckiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie. Apelujemy: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/ea / KPP Mińsk Mazowiecki


Inne aktualności

OK