20°C

8
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.35
PM25: 4.62 (30,82%)
PM10: 5.16 (11,47%)
Temperatura: 20.45°C
Ciśnienie: 1006.48 hPa
Wilgotność: 54.60%

Dane z 03.06.2026 16:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Premiera komiksu na imieniny Józefy

21.03.2019
(fot.: Leszek Siporski)

Imieniny Józefy Dernałowicz były okazją do zaprezentowania nowego komiksu o Mińsku Mazowieckim pt. "Pałac". To już czwarta część serii "Kmieć Grzegorz" autorstwa Wojciecha Cichonia.

Akcja komiksu toczy się w Mińsku Mazowieckim, w latach dwudziestych XX wieku. Jego główną bohaterką jest Józefa Dernałowicz, przedostatnia właścicieka mińskiego pałacu. Wśród jej towarzyszy znajduje się wachmistrz Grzegorz Siekiera, potomek sławnego rodu, którego założycielem był Kmieć Grzegorz.

W imieninowy wieczór o pracach nad komiksem opowiadał autor Wojciech Cichoń a Mariusz Dzienio przybliżył sylwetkę żyjącej w latach 1871–1938 Józefy Dernałowicz. Dostępne do zwiedzania były także pokoje Dernałowiczów, które z tej okazji stały się pokojami zagadek.

Nowy komiks, podobnnie jak poprzednie z serii, można nabyć w Miejskim Domu Kultury lub na aukcjach MDK na Allegro.

Inne aktualności

OK