6°C

26
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 9.45
PM25: 15.48 (61,92%)
PM10: 18.81 (37,62%)
Temperatura: 6.22°C
Ciśnienie: 1019.53 hPa
Wilgotność: 83.63%

Dane z 23.09.2021 00:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Powiatowe stypendia dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa

05.08.2021

Z inicjatywy Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych w Radzie Powiatu Mińskiego uchwalono stypendia dla studentów II i III roku studiów licencjackich oraz I i II roku magisterskich na kierunkach położnictwo i pielęgniarstwo.

Będą to kwoty 800 zł lub 1200 zł miesięcznie w zależności od roku i stopnia studiów. Warunkiem jest podjęcie po zakończeniu studiów pracy na pełen etat w SP ZOZ w Mińsku Mazowieckim lub placówkach DPS w powiecie mińskim na okres minimum 2 lat. Istotne jest to, że student nie musi być mieszkańcem naszego powiatu.

- W ostatnich latach w Polsce obserwowany jest znaczny niedobór specjalistycznej kadry medycznej, w tym pielęgniarstwo i położnictwo, które na krajowym rynku pracy  są jednymi z najbardziej deficytowych zawodów w Polsce. - mówi wicestarosta Witold Kikolski - Miński szpital od kilku lat ma duże problemy ze skompletowaniem odpowiedniej liczby pielęgniarek i położnych, a średnia wieku pracującej kadry wynosi 55 lat. Ten sam problem dotyczy domów pomocy społecznej prowadzonych przez Powiat Miński. Wicestarosta Kikolski zaznacza, że już po pierwszej uchwale, w której nie było jeszcze ujętego kierunku położnictwa, rozdzwonił się w starostwie telefon od przyszłych medyków z pytaniami o szczegóły programu.

- Pierwotnie program „Medyk” miał dotyczyć tylko kierunku pielęgniarstwo oraz zatrudnienia w mińskim szpitalu, jednak po dyskusji doszliśmy z wicestarostą do wniosku, że warto pochylić się nad brakami kadrowymi w DPS-ach, które w ferworze walki z epidemią nie wybiły się tak w opinii publicznej ze swoimi potrzebami. - mówi przewodnicząca komisji Alicja Cichoń W kolejnym etapie postanowiliśmy „Medyka” poszerzyć o położnictwo.

Nabór wniosków Zarząd Powiatu Mińskiego ogłosi 16 sierpnia br.

mat. prasowe


Inne aktualności

OK