-2°C

39
Powietrze
Dobre powietrze.
Zapomnij o masce!

PM1: 15.87
PM25: 23.29 (93,16%)
PM10: 32.10 (64,2%)
Temperatura: -2.02°C
Ciśnienie: 1043.51 hPa
Wilgotność: 53.72%

Dane z 23.02.2019 13:30, airly.pl


facebook

Kryminalni odzyskali trzy luksusowe samochody

18.05.2018 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Dwie Toyoty i Subaru zabezpieczyli mińscy kryminalni w wyniku prowadzonych działań związanych ze zwalczaniem przestępczości samochodowej. Pojazdy noszą ślady przerobienia pól numerycznych i mogą pochodzić z kradzieży. Auta trafiły do dalszych badań na policyjny parking. Za przerabianie znaków identyfikacyjnych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego, w wyniku prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej, ustalili, że na terenie jednej z posesji w Długiej Kościelnej znajdują się samochody, które mogą pochodzić z kradzieży. Kiedy pojechali na miejsce zabezpieczyli trzy pojazdy: dwie Toyoty i Subaru. Obecny na miejscu biegły z zakresu mechanoskopii, w obecności którego prowadzono policyjne działania, stwierdził, że samochody noszą ślady przerobienia numerów fabrycznych.

Pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań na policyjnym parkingu. Śledczy z komórki zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zajmą się teraz wyjaśnianiem okoliczności tej sprawy.

Usuwanie, podrabianie lub przerabianie znaków identyfikacyjnych, jakimi bez wątpienia są numery fabryczne każdego pojazdu, jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.

mz

Inne aktualności

OK