3°C

75
Powietrze
Zła jakość powietrza!
Okna powinny być dzisiaj zdecydowanie zamknięte!

PM1: 36.92
PM25: 55.80 (223,2%)
PM10: 82.74 (165,47%)
Temperatura: 2.56°C
Ciśnienie: 1021.98 hPa
Wilgotność: 78.79%

Dane z 17.02.2019 02:50, airly.pl


facebook

Konopie indyjskie uprawiał w domu

11.05.2018 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Kryminalni z Halinowa, zatrzymali 36-letniego mężczyznę z Długiej Kościelnej, który posiadał narkotyki w postaci marihuany. Policjanci sprawdzili także jego dom, w którym zabezpieczyli sześć roślin konopii indyjskich. Działania policjantów były wynikiem uzyskanej informacji w ramach prowadzonych czynności ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Na początku  maja, halinowscy kryminalni uzyskali informację, że w miejscowości Długa Kościelna na jednej z ulic stoi zaparkowany samochód, a mężczyzna w nim przebywający może posiadać środki odurzające. Policjanci pojechali w to miejsce aby zweryfikować ten sygnał.

Będąc na miejscu zauważyli opisywany pojazd a w nim siedzącą osobę. Wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Długiej Kościelnej. Kryminalni zaczęli rozmawiać z mężczyzną oraz sprawdzać okoliczności jego pobytu. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do 36-latka, więc wezwali go aby dobrowolnie wydał rzeczy których posiadanie jest zabronione prawem. Mężczyzna zastosował się do wydawanych poleceń i przekazał policjantom „skręta” z zawartością, jak się później okazało marihuany.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia. Zbadali zabezpieczoną substancję testerem narkotykowym, który wykazał, że jest to marihuana.

Funkcjonariusze  podejrzewali, że w domu mężczyzny mogą jeszcze znajdować się narkotyki, pojechali więc aby przeszukać pomieszczenia. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń 36-latek urządził sobie własną uprawę konopii indyjskich. Kryminalni zabezpieczyli do dalszych badań sześć roślin konopii.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: posiadania substancji odurzającej wbrew przepisom ustawy oraz uprawę konopii. 36-latek przyznał się do zarzucanych czynów i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Ma obowiązek zapłaty grzywny, śledczy orzekli przepadek zabezpieczonych środków.

mz

Inne aktualności

OK