1°C

21
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.59
PM25: 12.33 (49,31%)
PM10: 13.23 (26,46%)
Temperatura: 1.23°C
Ciśnienie: 1017.68 hPa
Wilgotność: 73.30%

Dane z 08.03.2021 17:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Pościg, wybita szyba i dwoje zatrzymanych podejrzanych o kradzież

02.02.2021

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, kilka dni temu podjęli pościg za samochodem dacia, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Po zatrzymaniu pojazdu kierowca i pasażerka, zamknęli się w środku i nie reagowali na polecenia policjantów, została wybita szyba. Okazało się, że ta dwójka chwilę wcześniej ukradła ponad 126 litrów paliwa na jednej ze stacji paliw. Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani.

Policjanci mińskiej „drogówki” przed paroma dniami pełnili nocną służbę w gminie Dębe Wielkie. Kilka minut przed 1:00 będąc w miejscowości Choszczówka Stojecka, od strony Mińska Mazowieckiego zauważyli jadący samochód dacia. Postanowili skontrolować ten pojazd.

Funkcjonariusz dał sygnał do zatrzymania. Kierowca samochodu zwolnił i będąc na wysokości policjanta nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg. Kierowca dacii nie reagował na nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe i nie zatrzymywał się. Wjechał do miejscowości Dębe Wielkie i zaczął kluczyć bocznymi uliczkami. Po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali pojazd.

W samochodzie były dwie osoby, mężczyzna i kobieta. Zamknęli się w pojeździe i nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy. Spożywali także alkohol. Równocześnie dyżurny przekazał mundurowym informację, że przed chwilą otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na stacji zlokalizowanej po trasie, którą jechała dwójka w dacii.

Policjanci wybili szybę w drzwiach pojazdu i zatrzymali 43-letniego obywatela Białorusi i 37 letnią kobietę również obywatelkę Białorusi. W bagażniku pojazdu policjanci znaleźli 5 baniek plastikowych z paliwem w ilości ponad 126 litrów, które jak ustalono pochodziło z wspomnianej wcześniej stacji.

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Od 43-letniego Białorusina, pobrano do badania krew na zawartość alkoholu. Zebrany materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów: kradzieży, jazdy po alkoholu i ucieczki przed policyjnym pościgiem. 43-latek przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze grzywny, zakazowi prowadzenia pojazdów i świadczeniu pieniężnemu na fundusz postpenitencjarny.

st. asp. Marcin Zagórski / KPP Mińsk Maz.


Inne aktualności

OK