16°C

51
Powietrze
Bywało lepiej...
Jakość powietrza jest niezadowalająca. Ogranicz aktywność na zewnątrz.

PM1: 22.00
PM25: 31.15 (124,58%)
PM10: 46.54 (93,07%)
Temperatura: 15.58°C
Ciśnienie: 1015.10 hPa
Wilgotność: 80.90%

Dane z 15.10.2019 10:45, airly.pl


facebook

Pościg policjantów zakończony sukcesem

28.07.2019 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

W ubiegły weekend policjanci z mińskiej komendy przeprowadzili kolejną udaną interwencję. W wyniku pościgu zatrzymali 35-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który kierował po drodze publicznej samochodem osobowym pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów. W jego organizmie stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu .

W nocy z soboty na niedzielę podczas pełnienia służby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli kierującego Oplem, który z piskiem opon ruszył z parkingu znajdującego się przy cmentarzu komunalnym w Mińsku Mazowieckim, po czym zaczął szybko oddalać się w kierunku ulicy Jasnej. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Mężczyzna nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania. Kierujący Oplem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne jednak pomimo tego nadal kontynuował ucieczkę, nie reagując na sygnały policjantów. Poruszający się Oplem w pewnym momencie porzucił pojazd i podjął ucieczkę pieszo. Ucieczka nie trwała jednak długo . Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów policjanci zatrzymali kierującego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Potwierdziły się wcześniejsze podejrzenia policjantów. U mężczyzny w organiźmie stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu . Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierujący posiada również zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

Kierującemu przedstawione zostały zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu. Nie uniknie również odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli.

Pamiętajmy, że od dnia 1 czerwca 2017 roku ucieczka jest przestępstwem, grozi za to kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

MZ/Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim


Inne aktualności

OK