15°C

11
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.93
PM25: 6.49 (25,95%)
PM10: 8.39 (16,78%)
Temperatura: 15.28°C
Ciśnienie: 1019.44 hPa
Wilgotność: 86.63%

Dane z 05.08.2020 09:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Pomysł Firmy ELITMAT na ferie zimowe? Wspólne powtórki z matematyki przed egzaminami

30.01.2020
(fot.: mat. prasowe ELITMAT)

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, a skoro zima na razie nie chce zagościć w naszym mieście, to Firma ELITMAT proponuje wykorzystać czas ferii na wspólne powtarzanie przed egzaminami z matematyki.

Często matura czy egzamin ósmoklasisty, a zwłaszcza z matematyki, są powodem do stresu zarówno dla uczniów jak i ich rodziców. A wcale nie musi tak być. Firma ELITMAT proponuje uczniom udział w Maratonach Matematycznych – wyjątkowych wydarzeniach organizowanych już kolejny sezon w czasie ferii zimowych, podczas których uczniowie wspólnie powtarzają do matury czy egzaminu ósmoklasisty. Jest to czas na naukę, ale także na wspólne pobycie ze sobą przy kawie, herbacie czy kanapce. W Maratonach biorą udział nie tylko uczniowie z mińskich szkół. Często są to uczniowie także z bardziej odległych miejscowości. W tym roku swój udział zgłosili już uczniowie m.in. z Białej Podlaskiej, Siedlec, Węgrowa, Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Skierniewic czy nawet Łodzi i Wrocławia. Maratony są więc także świetną okazją do zawarcia nowych znajomości.

„Maratony organizujemy już czwarty sezon. Widzimy, że przynoszą one wiele korzyści, dlatego w tym roku znów będziemy przez kilka godzin zmagać się z zadaniami. Chociaż Maratony trwają prawie cały dzień, to często w ankietach dostajemy opinie „tak szybko minęło”. To nas cieszy najbardziej, ponieważ na początku obawialiśmy się, że uczniowie nie dadzą rady tyle czasu spędzić z matematyką. Okazuje się jednak, że dają radę i to nawet bardzo dobrze.” – mówi Małgorzata Zakrzewska z Firmy ELITMAT

„Nigdy nie obiecujemy, że będzie łatwo. To jednak Maraton, więc trochę wysiłku musimy włożyć, ale efekty przychodzą szybko. Każde takie spotkanie to świetna przygoda, mnóstwo matematyki, przesympatyczne rozmowy z młodzieżą, wspólna kawa, herbata i jedzenie kanapek. To są bardzo pracowite, ale wartościowe dni. Na naszych maratonach nie ma stresu czy odpytywania, jest za to przyjazna atmosfera, bo matematyka naprawdę nie musi przerażać. A w tym roku już po raz drugi do udziału w Maratonie zapraszamy ósmoklasistów, którzy wiemy, że również z niepokojem czekają na kwietniowe egzaminy. Maratony poprowadzi pani Renata Ziółkowska. To gwarancja wartościowych zajęć.” – mówi Dariusz Kulma – prowadzący, a zarazem pomysłodawca Maratonu

A co mówili uczestnicy poprzednich Maratonów?

„Nauczyciel w bardzo prosty sposób przekazuje wiedzę. Dzięki niemu zrozumiałam oraz przypomniałam sobie materiał z poprzednich lat. Może nawet polubiłam matematykę."

"Nauczyciele nie wprowadzają stresującej atmosfery, świetnie tłumaczą."

"Wszystko było wyjaśnione jasno, bardzo pyszne kanapki i miła atmosfera."

"Dużo się nauczyłam i powtórzyłam, dobrze spędziłam czas."

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, których w tym roku czekają egzaminy. Wspólnie damy radę!

Terminy tegorocznych Maratonów:

Maturalny Maraton Matematyczny na poziomie podstawowym – 12.02.2020r.

Maturalny Maraton Matematyczny na poziomie rozszerzonym – 20.02.2020r.

Więcej informacji: http://jakzdacmaturezmatematyki.pl/maturalny-maraton-matematyczny

Matematyczny Maraton Ósmoklasisty – 19.02.2020r.

Więcej informacji: http://elitmat.pl/maraton-matematyczny/osmoklasisty


Inne aktualności

OK