15°C

48
Powietrze
Dobre powietrze.

PM1: 19.58
PM25: 29.05 (116,19%)
PM10: 42.19 (84,38%)
Temperatura: 15.13°C
Ciśnienie: 1007.43 hPa
Wilgotność: 87.25%

Dane z 24.09.2020 09:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Polska - Hiszpania - jak blisko!

07.03.2019
(fot.: GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej)

W ostatnim tygodniu lutego w naszym liceum przy ul. Pięknej w ramach wymiany językowej pojawili się mili goście - 12-osobowa grupa uczennic z Hiszpanii wraz z 2 nauczycielkami.

Hiszpanki gościły w naszych domach przez kilka dni. To dało nam okazję do uczestniczenia w polsko- hiszpańsko-angielskich zajęciach integracyjnych w GiLO. Świetnie bawiłyśmy się także w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz wspólnie piekłyśmy pierniki w Toruniu. Udało nam się także pokazać kilka najważniejszych warszawskich i toruńskich miejsc naszym gościom.

Oprócz oficjalnego programu, przygotowanego przez nauczycielki języka angielskiego panie Ewę Ogorzelską i Dorotę Koncę, czas spędziłyśmy także na atrakcjach mniej oficjalnych. Byłyśmy na kręgielni i lodowisku. Na szlaku mińskich restauracji próbowałyśmy lokalnych specjałów. Podsumowaniem wspólnego czasu było karaoke! Niezapomniane będą wspólnie spędzane wieczory, przeciągane do bladego świtu, gdy oglądałyśmy filmy w wersjach hiszpańsko – angielskich, oglądałyśmy nasze albumy z dzieciństwa, pokazując gościom śnieg i rozmawiałyśmy, rozmawiałyśmy, rozmawiałyśmy….

Wymiany językowe mają już w naszej szkole dużą tradycję. Spotykamy się z młodymi ludźmi różnych kontynentów – nawiązaliśmy już przyjaźnie np. z Litwinami czy Amerykanami. Rokrocznie wyjeżdżamy także na ogólnoszkolne tygodniowe wycieczki po różnych krajach europejskich. Biorąc udział w międzynarodowych projektach odwiedziliśmy m.in. Norwegię. Lubimy takie spotkania. Komunikacja w języku angielskim, nowe znajomości, wymiana doświadczeń, świeże spojrzenie na uroki naszego kraju to ogromne zalety takich projektów.

Nasze wymiany i podróże możliwe są dzięki uprzejmości pani dyrektor Joanny Papińskiej i zaprzyjaźnionych instytucji językowych: Studium Języków Obcych pana Tomasza Paudyny i Euro-School Szkoła Języków Obcych pana Pawła Woźniaka oraz dzięki działającej przy szkole Radzie Rodziców i Stowarzyszeniu Absolwentów i Wychowanków GiLO. Drobne upominki ofiarował nam Powiat Mińsk Mazowiecki.

A w czerwcu my lecimy do Hiszpanii. Oj, będzie się działo…

Elżbieta Staszel, 1e
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

Inne aktualności

OK