facebook

Forum

Policzyli się z cukrzycą i pobiegli dla WOŚP

14.01.2018

W niedzielę, 14 stycznia 2017 w Parku Miejskim odbyła się druga edycja biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Była to impreza towarzysząca 26. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na starcie przy amfiteatrze Pałacu Dernałowiczów stanęło około 120 zawodników, którzy do pokonania mieli dystans około 5 kilometrów. Trasa biegu została wyznaczona jako trzy pętle po alejkach parku miejskiego oraz ulicy Parkowej. Na wszystkich uczestników na mecie czekały okolicznościowe medale. Pierwsza trójka czyli Erwin Hawryś, Sebastian Domański oraz Kacper Hawryś dodatkowo otrzymała z rąk zastępcy Burmistrza Miasta Krzysztofa Michalika pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Nagrody od sponsorów biegu zostały równiez rozlosowane wśród pozostałych uczestników.

Organizatorem wydarzenia był Miński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Lokalną Inicjatywą  "Pomaganie przez Bieganie". Galeria zdjęć z biegu dostępna jest także na stronie MMZ Sport Plus.