16°C

50
Powietrze
Dobre powietrze.

PM1: 20.06
PM25: 29.90 (119,58%)
PM10: 43.64 (87,29%)
Temperatura: 16.08°C
Ciśnienie: 1013.34 hPa
Wilgotność: 74.50%

Dane z 22.09.2020 22:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Policyjny pościg za nietrzeźwym na zakazie

10.08.2020
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Kilka dni temu policjanci mińskiej komendy podjęli pościg za kierowcą renault, który nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając przed radiowozem staranował barierę energochłonną w miejscowości Zamienie. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Ponadto 50-latek miał bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mińscy dzielnicowi, przed kilkoma dniami zauważyli na ulicy Siennickiej w Mińsku Mazowieckim jadący samochód marki Renault. Kierujący nim mężczyzna był już znany policjantom. Tym razem wzbudził u nich podejrzenia, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyzna pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się i kontynuował brawurową jazdę ulicami miasta. Po kilku kilometrach pościg zakończył się w Zamieniu, po tym jak uciekający mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę. Natychmiastowa koordynacja działań dzielnicowych oraz prewencji przyczyniła się do szybkiego zakończenia pościgu.

Po zatrzymaniu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 50-letniego mieszkańca naszego powiatu. Alkomat wykazał u niego ponad 2 promile alkoholu we krwi, a dodatkowo ciążył na nim sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z uwagi na uraz głowy mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Na miejscu lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

50-latek usłyszał już zarzuty karne niezatrzymania się do kontroli drogowej – za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i liczne wykroczenia drogowe. Sprawa trafi do sądu.

sierż. szt. Magdalena Tchórzewska/mz, KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK