-1°C

44
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 14.43
PM25: 26.55 (176,98%)
PM10: 31.43 (69,84%)
Temperatura: -1.25°C
Ciśnienie: 1007.19 hPa
Wilgotność: 94.00%

Dane z 10.12.2023 05:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Policjant po służbie ujął sprawcę kradzieży ogrodzenia

14.11.2022
(fot.: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Tydzień temu Komendant Komisariatu Policji w Rembertowie, wracając po służbie do domu, zauważył jak mężczyzna po zmroku niesie zdemontowane przęsła ogrodzeniowe w kierunku busa. Ten widok był dla mundurowego podejrzany, tym bardziej że rzecz działa się po ciemku. W związku z podejrzeniem kradzieży, natychmiast zareagował. Ujął jednego z mężczyzn i przekazał policjantom z Halinowa. Ci natomiast ustalili i już następnego dnia zatrzymali jeszcze dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa.

7 listopada w godzinach wieczornych, wracając do domu, Komendant Komisariatu Policji w Rembertowie komisarz Krzysztof Wajzer zauważył niecodzienną sytuację. Otóż w jednej z miejscowości w gminie Dębę Wielkie, mężczyzna demontował przęsła ogrodzeniowe i wkładał do busa. Wszystko działo się po zmroku. Policjant bez wahania zareagował. Wtedy kierowca busa ruszył z miejsca. Komendant ruszył w pogoń za nim własnym autem i po krótkim czasie udało mu się zatrzymać pojazd oraz ująć 34-letniego mieszkańca Halinowa. Na miejsce wezwał mundurowych w służbie, którym przekazał mężczyznę. Po uzyskaniu informacji, iż na miejscu kradzieży przęseł ogrodzeniowych byli jeszcze dwaj mężczyźni sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie. Dzielnicowi i kryminalni wykorzystując wieloletnie doświadczenie zawodowe ustalili i zatrzymali już następnego dnia dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. 48-latek i 34-latek z Halinowa w trakcie czynności przyznali się do kradzieży ogrodzenia, które w całości zostało odzyskane. Jego wartość to 2400 zł.

Na tym jednak sprawa się nie kończy. Mundurowi z Halinowa podczas rozwiązywania tej sprawy, na posesji jednego z zatrzymanych odnaleźli inne przęsła ogrodzeniowe. Podejrzewali, że one również pochodzą z kradzieży. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania właściciela tego ogrodzenia i ustalili, że ujawnione przęsła zostały skradzione kilka tygodni temu w powiecie sokołowskim. Udali się do właściciela, który nawet jeszcze nie zdążył zgłosić tej kradzieży. Teraz ogrodzenia wrócą na swoje miejsca.

Szczęśliwe rozwiązanie tych spraw było możliwe dzięki komisarzowi Krzysztofowi Wajzer, który udowodnił, że policjantem jest się całą dobę. Ogromny zaangażowaniem i doświadczeniem służbowym wykazali się dzielnicowi i kryminalni z Komisariatu Policji w Halinowie, którzy za jednym zamachem rozwikłali dwie kradzieże.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / bś / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK