1°C

21
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.62
PM25: 12.46 (49,85%)
PM10: 13.36 (26,71%)
Temperatura: 1.31°C
Ciśnienie: 1017.66 hPa
Wilgotność: 72.79%

Dane z 08.03.2021 17:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Policjanci pomogli kierowcy, któremu w samochodzie zamarzło paliwo

18.01.2021

Dzisiejszej nocy funkcjonariusze z komisariatu w Stanisławowie pomogli kierowcy dostawczego volkswagena, który zatrzymał się w środku lasu w miejscowości Kąty Borucza, ponieważ paliwo w zbiorniku jego pojazdu, z uwagi na niski stan zamarzło. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, niskimi temperaturami i opadami śniegu, policjanci apelują o dobre przygotowanie swojego samochodu przed wyjazdem w drogę.

Od kilku dni w Polsce panują trudne warunki atmosferyczne, utrzymują się dość duże mrozy połączone z opadami śniegu. Osoby, które w tym czasie podróżują samochodem zmuszone są do dobrego przygotowania swojego pojazdu przed wyjazdem. Oczyszczone szyby, zimowe opony, większa ilość paliwa w zbiorniku i uzupełniony zimowy płyn do spryskiwaczy to podstawowe elementy, które pomogą nam bez przykrych niespodzianek pokonać wyznaczoną trasę.

Dzisiejszej nocy jeden z kierowców jadących dostawczym volkswagenem drogą nr 50, nie dopełnił wszelkich starań aby jego podróż odbyła się bez przeszkód. Był nim obywatel Ukrainy, którego samochód w miejscowości Kąty Borucza został unieruchomiony przez zamarznięte paliwo.

Mężczyźnie pomogli policjanci z komisariatu w Stanisławowie, którzy jechali akurat krajową „50-tką” zatrzymali się i udzielili kierowcy pomocy. Posadzili kierowcę w radiowozie, ogrzali go i wezwali pomoc drogową. Jak ustalili mundurowi 31-latek ostatni raz tankował u siebie w kraju i z nieznanych powodów jechał praktycznie do wyczerpania paliwa. Z uwagi na jego niski stan doszło do zamarznięcia i unieruchomienia pojazdu. Mężczyzna nie wiedział gdzie i po kogo zadzwonić, więc przez kilka godzin stał na poboczu i próbował zatrzymać jakiś pojazd.

Powyższa sytuacja pokazuje, że przed wyjazdem w trasę należy zadbać o stan techniczny naszego auta, uzupełnić wszelkie płyny eksploatacyjne, a poziom paliwa w zbiorniku utrzymywać co najmniej na średnim poziomie.

Apelujemy aby nie lekceważyć trudnych warunków atmosferycznych.

st. asp. Marcin Zagórski/jf


Inne aktualności

OK