(fot.: mat. prasowe MLK)

3. kolejka Mińskiej Ligi Koszykówki za nami! Co wydarzyło się w niedzielę na parkiecie? Spójrzmy!

LIGA II

Mistów Raptors - ASK GOSiR Mrozy (41:69)

Niech nie zmyli Was ostateczny wynik! Tym razem zawodnikom z Mrozów nie poszło tak łatwo, Mistów Raptors pokazali pazury i długo pozostawali w walce o zwycięstwo! Druga kwarta była niezwykle wyrównana i zacięta, a wynik meczu pozostawał otwarty (39:42). Jednak w drugiej części spotkania to gracze z Mrozów zachowali więcej sił i świeżości, potwierdzając, że zajmowane przez nich 1. miejsce w tabeli to nie przypadek. Zdobywanie punktów podzielili między siebie Dawid Bizowski (19 pkt., 10 zb.), Andrzej Abramowski (18 pkt., 16 zb.) i Arkadiusz Woźniak (15 pkt., 2 zb.).

Death Band – Stratni (33:56)

Ten mecz zaczął się od wyrównanej pierwszej kwarty. Niestety w kolejnych graczom Death Band zabrakło sił i skuteczności. Stratni zyskali bezpieczną przewagę i kontrolowali wynik do końca spotkania. Świetny mecz rozegrał Daniel Gajowniczek, zdobywając aż 25 pkt. i notując 17 zbiórek!

BGK - Marne Szanse (45:44)

Pierwszy z serii dreszczowców w tej kolejce! Po pierwszej kwarcie Marne wygrywały 10:4, ale wtedy zameldował się Kuba Zagrabski ze swoimi dwoma fenomenalnymi rzutami za 3 w ciągu niespełna minuty, doprowadzając do remisu! Od tego momentu wynik delikatnie wskazywał na BGK, ale Marne nie pozwalały rywalom zbudować bezpiecznej przewagi, więc wszystko mogło się zdarzyć. Ostatnia część spotkania zaczęła się przy stanie 32:27, mimo to Marne walczyły do końca. W ostatnich minutach ciężar gry wziął na siebie Daniel Drzazga, a wsparł go Robert Dziugieł. Jednak nawet celny rzut Roberta za 3 na 8 sekund przed syreną nie pomógł i BGK cieszy się ze swojego pierwszego zwycięstwa w tym sezonie! Ich najlepiej punktującym graczem był Lech Bieliński (13 pkt., 7 zb.).

Sulejówek Basket - Cargotech XXLBasketball (48:33)

Pierwszej połowy tego spotkania zespół z Sulejówka potrzebował do rozegrania się, ale od końcówki drugiej kwarty zaczęli wypracowywać przewagę, żeby w ostatniej postawić wymowną kropkę. Z kompletem 3 zwycięstw meldują się na 2. miejscu w tabeli. Wyróżniali się Tomasz Daab (13 pkt., 8 zb.) i Mateusz Łysiak (10 pkt., 16 zb.). W drużynie Cargotech dzielnie walczył Jakub Ślązek (18 pkt., 6 zb.).

LIGA I

Nie Ma Takiej Opcji - Wilki Radzymin (52:57)

W tym meczu emocji nie zabrakło. Wydawało się, że NMTO, które przebudziło się w poprzedniej kolejce, kontynuując solidną grę, będzie spokojnie zmierzało do drugiego zwycięstwa. Prowadzili przez pierwsze trzy kwarty, ale Wilki pokazały pazury i ogrom determinacji, doprowadzając do remisu po 45 pkt. na niespełna 6 minut przed końcem spotkania. Ciężar punktowania wziął na siebie Wojciech Jurkiewicz i to Wilki zawyły zwycięsko wraz z końcową syreną. Należy podkreślić świetne statystyki tego gracza – Wojtek zdobył aż 27 pkt. i zanotował 6 zbiórek.

Wierzeje Warriors – Redluk (42:74)

Cóż, Redluk chyba po prostu lubi spokój... Ustawili mecz w pierwszej kwarcie, wygrywając ją z olbrzymią przewagą 27:2. Następne kwarty były już bardziej wyrównane, jeśli chodzi o zdobycze punktowe, ale Redzi dorzucili w ich trakcie kolejnych kilka punktów przewagi. Podobnie jak w poprzedniej kolejce ich grę poprowadzili dwaj liderzy – tym razem najlepiej punktował Ahmed Kadir - 27 pkt. i 100% skuteczność w rzutach za 2 (7/7) i wolnych (4/4), a wspomagał go głównie Bartosz Sawicki – 20 pkt. i 75% skuteczność w rzutach za 2 (9/12), 100% w wolnych (2/2)!

Kozły Kałuszyn - Los Halinos (57:58)

Ależ to było widowisko i kawał zaciętej walki! Kozły początkowo dały się ogłuszyć i schodząc na pierwszą przerwę przegrywały już 5:13. Wydawało się, że zespół z Halinowa dość prosto i komfortowo sięgnie po trzecie zwycięstwo. Jednak ten 13. punkt dla Los Halinos okazał się pechowy i był początkiem dłuższego przestoju - Kozły wykorzystały go, zdobywając 13 punktów z rzędu! Od połowy drugiej kwarty aż do połowy trzeciej gra obu drużyn była wyrównana, a wynik tylko nieznacznie przechylał się na szalę zwycięstwa Kozłów. Zespół z Kałuszyna mocno popracował, dzięki czemu zwiększyli przewagę do 8 pkt. na początku czwartej kwarty. I wtedy do gry wróciło Los Halinos, rzut za rzutem konsekwentnie odrabiając stratę. Niespełna minutę przed końcem spotkania doprowadzili do remisu 55:55, a następnie wykorzystali rzut osobisty (55:56). Odpowiedzią Kozłów był rzut za 2 (57:56), ale to Ireneusz Gawęda, zdobywając swoje pierwsze i jedyne, ale jakże cenne, punkty w tym meczu, zapewnił zwycięstwo drużynie z Halinowa (57:58)! Rewelacyjny mecz zagrał Krzysztof Januszewski – 28 pkt., 8 zb. Brawa za walkę dla obu drużyn i gratulacje dla zwycięzców!

Tigers BasketBall - The Blues (65:40)

Tygrysy wyszły na ten mecz wygłodniałe z wielkim apetytem na swoje pierwsze zwycięstwo. Od samego początku zdominowali Niebieskich i kontrolowali wynik. Ich ogromną siłą jest gra zespołowa i równomierne rozkładanie ciężaru zdobywania punktów na wszystkich zawodników. Najwięcej punktów zdobyli Sławomir Wasilewski i Artur Zabiega – po 11 pkt., ale zaraz za nimi są Kuba Chojnacki, Filip Cudny i Tomasz Wróbel - po 8 pkt. oraz Tomasz Kłudecki - 7 pkt. Imponują szerokością ławki!